DEZENFEKTE ÇALIŞMALARIMIZ

Kooperatifimiz içerisindeki tüm blokların dezenfekte çalışmaları tamamlandı.

 

Yeni Koronovirüs Riskine Karşı 14 Kural

Covid-19 yeni tip korona virüsü ile ilgili olarak Bakanlığımız tarafından hazırlanan resmi yazı ekte gönderilmiştir.

İstanbul Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü

LONCA İŞ BULUŞMALARININ BU YILKİ İLK TOPLANTISINDA ‘’ŞEYH-ÜL MEŞAYIH’’ BELGELERİ SAHİPLERİNİ BULDU

"Milli ve Yerli Esnaf Platformu" sloganıyla yola çıkan Lonca İş Buluşmalarının 2020'deki ilk toplantısı Eşref Küçükateş öncülüğünde Bayrampaşa/Kocatepe Wish More Otel’de FÖY Ödeme Sistemleri A.Ş. sponsorluğunda gerçekleştirildi. Vakıf Katılım Bankası Genel Müdürü İkram Göktaş’ın hediyesi Türkiye Katılım Bankaları Birliği (TKBB) yayını “Yaşayan ve Gelişen Katılım Bankacılığı” kitabı programın destekleyicisi FÖY Ödeme Sistemleri A.Ş.’nin hediyeleriyle birlikte tüm misafirlere dağıtıldı.    

AHİ geleneğinde olduğu gibi Kur’an Tilavetiyle başlayan programın sunuculuğunu da Eminönü Hobyar Cami İmamı Hacı Arıcı yaptı. Eşref Küçükateş, ŞEYH-ÜL MEŞAYIH Belgesini bu yıl vermeye başladıklarını 2016’dan itibaren bu sistemin var olduğunu belirtti. ‘’Milli ve Yerli Esnaf Buluşmalarına’’ onur konuğu olarak katılarak destek ve katkılarını esirgemeyen; Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris GÜLLÜCE, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila AYDINER. Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram GÖKTAŞ. Albayraklar Holding Genel Koordinatörü Prof. Dr. Ömer BOLAT. AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin AKBAŞOĞLU. İTO Eski Yönetim Kurulu Başkanı – Öğretim Üyesi ve Akademisyen Murat YALÇINTAŞ. İstanbul Halk Ekmek Genel Müdürü Salih BEKAROĞLU. Darülaceze Başkanı Hamza CEBECİ. İstanbul İl Emniyet Müdür Yardımcısı Kadir ALÇIKAYA. Emlak Katılım Bankası Eski Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Zeki SAYIN. İTO Meclis Üyesi ve Enerji Verimliliği Derneği Başkanı Gökhan Murat KALSIN’a vereceklerini ve bundan sonra bu toplantıları geleneksel hale getirerek her yıl OCAK ayında ŞEYH-ÜL MEŞAYIH belgesi vermeye devam edeceklerini belirtti.

REGAİP KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN

Üç ayların başlangıcı, 11 ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif'in habercisi Regaip Kandilinizi tebrik ediyor, ülkemize, İslam alemine ve tüm dünyaya hayırlara vesile olmasını diliyoruz.

YÖNETİMDEN KİRALIK İŞYERİ

DERSAN KOOPERATİF YÖNETİMİNDEN 

S6-E 1.KAT 1.300m2

KİRALIK İŞYERİ

 

TÜRKİYE TRİOS 2023 PROJESİ İLE DÜNYA TEKNOLOJİSİNDEN PAYINI ALMAK İÇİN HAZIRLANIYOR

Dersankoop Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mahşuk Gülaçar Aralık 2019’da TGRT EURO TV’ de TRİOS 2023 Projesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. 

Gülaçar: ‘’Deri Sanayicileri Kooperatifine, TRİOS 2023 projesini ilave ederek buradaki üye sayımızı 1600’e çıkardık. Dersankoop’a 353 tane yeni fabrika ilave oldu. Türkiye’nin ilk ve tek yeni nesil endüstri merkezi TRİOS 2023 ile ikitelli organize sanayi bölgesinin değişim, dönüşüm ve gelişim mantığını yeniden kurgulayacağız. ‘’

 

Aşağıdaki linke tıklayarak izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=GGou33TTiLY

“ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİNİN ŞEHİR KÜLTÜRÜ İÇİNDE KONUMLANDIRILMASI”

Ocak 2020'de Dersankoop Yönetimi, Esnaf Bülteni'nin sorularını yanıtladı. Eski OSB’lerin konumlandırılmasını ve verimsiz OSB’lerden verim alınabilmesini aktaran röportajda, eski İOSB'de olması gereken kentsel dönüşüm eylem planından sıkça bahsedildi.

EKONOMİDE ÇARKLAR DÖNÜYOR

Türkiye ekonomisinde çarklar dönüyor. Sene başından bu yana ihracat artıyor, ithalat azalıyor ve cari açık her geçen gün eriyor. Ekonomik büyüme devam ederken gözler küçük ve ortaboy işletmelere çevirildi. 

Ülke TV' de, ‘’Türkiye’de sanayi kesimine baktığımızda genelde, düşük teknolojili ve katma değeri düşük ürünler bulunmaktadır. Bu durumda küçük işletmeler nitelikli üretim yapan sanayicilere nasıl dönüşebilir?’’  sorusunun, sorulması üzerine  Başkan Gülaçar şu açıklamada bulundu;

‘’Türkiye’de küçük sanayicinin dünyası yüreği sızlayan acılı bir alan. Küçük işletmeler ülkemizin en hakiki damarıdır. Dünyada medeniyetler inşa eden devletler var, bu medeniyetler bugün maalesef kendilerini takdim etmektedirler. Günümüzdeki medeniyet tamamıyla ekonomik güce dayanıyor. Masada ekonomik güç konuşuluyorsa bizim de üretmemiz lazım eğer biz bir medeniyeti temsil edeceksek, bu medeniyeti dünyaya takdim etmek için çaba ve gayretimiz olacaksa sevgiye değerli, mutluğa değerli, adalete değerli bir medeniyet inşa edecek ve bütün insanlığı mutlu edeceksek bugünün en önemli argümanı ekonomik güçtür ve bu gücün ana kaynağı da küçük işletmelerden başlamak üzere ekonomik çarkın dönüşümüdür.’’

 

TÜRKİYE’NİN EN KANLI VE EN KARANLIK GECESİ 15 TEMMUZ

Ülke TV, Kazançlı Fırsatlar'da 15 Temmuz darbe girişimine yönelik ‘’ Türk sanayicisinin 15 Temmuz darbe girişimine tepkisi nasıldır?’’ sorusunun, sorulması üzerine Dersankoop Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mahşuk Gülaçar şu açıklamalarda bulundu:

BÜROKRASİDEKİ TIKANIKLIKLAR SANAYİCİNİN ÖNÜNÜ TIKIYOR

Dünya pazarından pay almak isteyen sanayici kendini yalnız hissediyor. Dersankoop ikitelli organize sanayi bölgesindeki 38 kooperatiften biridir. 1984 yılında, deri sanayicileri için faaliyet alanı olarak tahsis edilmiştir. Bugün bütün sanayi kesimindeki üreticiler de hizmetlerini burada sürdürmektedir.

ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİNİN ACİL İHTİYAÇLARI BELİRLENİYOR

AKİT TV’de, ‘’Türkiye son 3 yılda kentsel dönüşümü konuştu, organize sanayi bölgeleri de birçok kez konu edildi. Bazı yerel yönetim başkan adaylarının organize sanayinin İstanbul dışında olması gibi çeşitli açıklamaları oldu. Çevre ve şehircilik bakanı da, bir takım açıklamalarda bulundu. Bu süreci siz nasıl görüyorsunuz? Organize sanayi bölgeleri ile ilgili, nasıl bir süreç yönetilmeli?’’ sorusunun, sorulması üzerine Dersankoop Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mahşuk Gülaçar: 

DERSANKOOP 2023 YILI HEDEFLERİNE ADIM ADIM YAKLAŞIYOR

TGRT EURO TV’de Dersan Kooperatifi bünyesinde inşa edilmiş TRİOS 2023 Yeni Nesil Endüstri ve Sanayi Merkezi ile ne amaçlandığının sorulması üzerine Başkan Gülaçar şu açıklamalarda bulundu:

''Türkiye’nin 2023 yılı hedeflerini gerçekleştirmesi için ihtiyacımız olan doneleri tespit ederken, hiç şüphesiz mikro adımlarla, makro planlar yapmamız gerekiyordu. 2023 yılı hedefleri çok önemli hedefler, kişi başına milli gelirin 20 bin dolar olması ihracatın 500 milyar dolara ulaşması demektir. Üretimi ön planda tutan bir sanayi politikası ile 'dünyaya üretim masasında, biz de varız' diyebileceğimiz anlayışı temsil edecek ruh bizlerden ülkemiz adına talep edilmektedir. Biz bu sese kulak verdik elimizdeki imkânları, politikayı esas alan anlayışa ve buna hizmet edebilecek çalışmaları yapabilen formatta, değerlendirmenin yolunu izliyoruz.’’

TRİOS 2023 PROJESİ İLE ÜRETİCİLER YENİ BİR DÜNYAYA HAZIRLANIYOR

Dersankoop Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mahşuk Gülaçar, Business Channel Türk TV’de TRİOS 2023’le ilgili soruları yanıtladı.

Gülaçar: ‘’Bizler Türkiye için 2023 hedefleri olan insanlarız. Türkiye’de sanayi denince akıllara kir, pas ve yağ görüntüsü geliyor. TRİOS 2023 projesinde temel amacımız ‘iş insan için olmalı, insan iş için olmamalı’ anlayışı ile projeye bakış açımızı doğru perspektifte yoğunlaştırmaktı. Bunun sonucunda 450 tane fabrika, 95 tane mağaza, spor kompleksleri, ibadet merkezleri, sosyal tesisler, otelcilik tüm bunları TRİOS 2023 ile bütünleştirdik ve yapmış olduğumuz proje İngiltere’de endüstriyel tasarım ve karma sanayi dalında 3 ödül aldı, bu Türkiye için büyük bir gurur.’’ açıklamasında bulundu.

 

DÜNYA PAZARI HIZLA GELİŞİYORKEN, ÜRETİCİLER YENİ ANLAYIŞLAR BENİMSİYOR

Business Channel Türk TV'de; ‘’Dijital çağdayız ve bu çağda birçok yeni yazılımlar üretiliyor. Fabrikalar her şeyi kontrol etme yetkisine sahip, üretim ve kazanç analizlerini yapabilecek yazılımlar ve mühendislikler mevcut. Bu kaynakları kimse kullanmıyor mu?’’ sorusuna, Dersankoop Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mahşuk Gülaçar yanıt verdi.

Gülaçar: ‘’Mevcut kaynaklarımızı bilinçli şekilde kullanmıyoruz, sanayiyi bilge insan kriterine uygun halde değerlendirmeye almadığımız için 6,5 yaşındaki sanayiciyi terk etmiş oluruz ve mevcut sıkıntılar katlanarak devam eder. Ümidimiz yüksek, bu ümide örnek olacak bir tek şey söylenebilir; 1950 yıllarına kadar dünyadaki ekonomi ile ilgili eğitim veren kurumlar arz - talep eğrisi üzerinde yürümüştü. Bugün en iyi üniversitelerimizde arz - talep eğrisi üzerinden verilen eğitimler devam etmektedir. Japonya 1950 yılında bunu değiştirdi ‘Arz’ı sunarım talebi doğururum’ dedi. Bu cümle bugün Japonya gibi bir devi ortaya çıkardı. Ülkemizde ümitsizlik yok, bizim bu gizemli noktada sanayiyi fark etmemiz gerekiyor. İthal etmiş olduğumuz ürünlerin içinde, üretim kabiliyeti taşıdığımız ürünlere adapte olursak ve üniversitelerimiz, tezgâhlarımızda ürettiğimiz ’iş için, bilgi üretmek’ anlayışını benimserse alt yapımızı rahatlıkla kurabiliriz. Türk milleti bunu da başaracaktır.’’

DİJİTAL ÇAĞ YAKLAŞTI ÜRETİM DÜNYASI ŞEKİL DEĞİŞTİRİYOR

Ülke TV İş Dünyası’nda, ''Türkiye’nin özellikle organize sanayi bölgelerinden başlayıp yükselen bir gücü var, üretim güçlerimiz nasıl daha değerli hale gelebilir?'' sorusunun, sorulması üzerine Dersankopp Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mahşuk Gülaçar şu ifadelerde bulundu:

 ‘’Her şey bilimin gözetimi altında gelişen, tartılan ve sonuca en güzel faydayı sağlayacak şekilde, çözüm noktasına ulaştırmanın yöntemini belirleyen anlayışla, hareket etme noktasında saklıdır. Çağımız sanayide dijitalleşme çağıdır. Bizler bu çağın ya aktörleri ya da yönlendirilen kişileri olacağız. Çağın aktörü olanlar ile aramızda nasıl farklar var, bunları çok iyi irdelemeliyiz. Bu çağın değerinde sanayi merkezleri var, İş yerleri, üretim merkezleri, yöneylem politika merkezleri var. Üreten güçlerin temsilci kabiliyetleri olan kurumlar, bunlar bizim değerimizde varlar. Bu çağın aktörleri çok daha organik, çok daha hazırlıklı planlamalarla kendilerini üretim anlayışına hazırlama evreleri yaşıyorlar. Dünya değişiyor sanayi algısı, kullanılan araçlar kabuk değiştiriyor.’’ 

 

 

ÜRETİM ALANLARINDA İHRACAT HEDEFLERİNİ GÜVENİLİR İMAJ BELİRLİYOR

Ülke TV İş Dünyası’nda, Üretmek bir yana ihraç etmemiz gerekiyor, hedeflenen ihracat seviyesi nedir sorusunun sorulması üzerine Dersankoop Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mahşuk Gülaçar şu görüşlere yer verdi:

‘’Üniversitelerimizi ve siyasi kadroyu devreye sokarak o üretici kabiliyetlerimizin sancılarını bir an önce tedavi masasına yatırarak daha verimli ürünleri, üretebilecek seviyeye ulaştırmaları gerekiyor.’’

GELİŞEN TÜRKİYE 'DE ÜRETİMİN ÖNEMİ GÜN GEÇTİKÇE ARTIYOR

Ülke TV, İş Dünyası’nda ''üretimin gücünü arttırmada sanayi bölgelerinin potansiyeli neden kullanılamıyor?'' sorusunun, sorulması üzerine Dersankoop Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mahşuk Gülaçar önemli açıklamalarda bulundu. 

Gülaçar: ‘’Eski sanayi merkezlerini, ülke ekonomisine katkı verebilecek niteliklere kavuşturmalı ve bu merkezleri yeni bir heyecan, yeni bir aktivite merkezi haline getirmeliyiz.’’ 

 

SANAYİDE DÖNÜŞÜM SÜRECİ BAŞLIYORKEN, ARGE NİTELİKLİ ÜNİVERSİTELERİN DE ÖNEMİ ARTIYOR

Dersankoop Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mahşuk Gülaçar’a Ülke TV’de, yazılımlarda dışa bağımlılığın her alanla yüksek olduğu ülkemizde, OSB’lerin durumunun ne olduğu sorulması üzerine;

 

ENDÜSTRİ 4.0 İLE BİRLİKTE, SANAYİDE YENİ STRATEJİLER BELİRLENİYOR

Ülke Tv İş Dünyası’nda Endüstri 4,0 çağı ile ilgili açıklama yapan Dersankoop Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mahşuk Gülaçar, ‘’Kolektif bir akılla hareket edersek, sanayi kuruluşlarımızın ne yapmak istediklerini masada görünür hale getiririz. Her ferdi atraksiyon, bilinçli bir planlama ile gelişim evleri içinde yer almazsa, ya orayla istifade ediyor, ya da tıkıyor. Endüstri 1, 0 ile mekanik, 2,0 evresi ile elektrik, endüstri 3,0 ile dijital otomasyon, endüstri 4,0 ile internet ağı, siber ağ - fiziksel sistemlere dayalı üretimin devreye girişi ve yeni nesil teknolojiye geçiş yapıldı. Türk sanayisinin, gelişim evrelerinde temel ihtiyacı planlamadır.’’ İfadesini kullandı.

 

ÜRETİM ALANLARINDA PERSONEL SORUNU ÇOĞALIYOR

Ülke TV’de, Dersankoop Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mahşuk Gülaçar’a Türkiye’de mesleki üniversiteler ve liselerden mezun olan öğrencilerin, yeni mezun olduğu için işsiz olmasının nedeni sorulması üzerine Başkan Gülaçar şu açıklamalarda bulundu: ’Bizler, eğitimli insanların yapabilecekleri ürünleri, üreten sanayinin sahibi değiliz. Üretim kabiliyetlerimiz sıkıntısız şekilde eleman bulsunlar diye, üniversitelere öğrenciler gönderiyoruz, bu öğrenciler ileride kendi istikballerini kurtarsınlar ve memlekete faydaları dokunsun istiyoruz.  Öğrencilerimiz, planlı şekilde üretim alanlarının içine sevk edilirse aldığı eğitimi nerede kullanacağını okulunu bitirmeden öğrenmiş olur. Bu planlamalar uygulandığı takdirde; hem işveren, hem de gençlerimiz açısından karşılıklı fayda sağlayacakları büyük bir avantaj olur.’’ 

 

 

 

ÜRETİCİLER ARTIK TEZGAHLARINDA, FİKİR SERMAYELERİNİ DE GÖRMEK İSTİYOR

Dersankoop Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mahşuk Gülaçar Ülke TV’de, Dersankoop yönetiminin titizlikle yürüttüğü çalışmalar arasında, Türkiye'nin 2023’yılı ekonomik hedeflerinin de yer aldığını belirtti.

DERSANKOOP YÖNETİMİ SANAYİCİNİN SESİ OLMAYA DEVAM EDİYOR

 Dersankoop Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mahşuk Gülaçar, Ülke TV ’de sanayiciyi temsil eden tüm kurumlara, bazı açıklamalarda bulundu.

“TİCARET VE SANAYİ ALANLARINDA, GELİŞİMİN-DEĞİŞİMİN-DÖNÜŞÜMÜN YOLU”

Dersan Koperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mahşuk Gülaçar'ın Aralık 2019’da ''Esnaf Bülteni'' ekonomi dergisine konu olan makalesi “TİCARET VE SANAYİ ALANLARINDA, GELİŞİMİN-DEĞİŞİMİN-DÖNÜŞÜMÜN YOLU”  oldu. Gülaçar, makalesinin devamının gelecek aylarda da ''Esnaf Dergisi'' okurları için yayınlanacağını açıkladı.

EMLAK'TA TERCİHLER DEĞİŞTİ

Türkiye’de ekonomik koşullar hızla değişiyor ve bu değişimler hayatımızı doğrudan etkiliyor. Yatırımın en karlı ve en yoğun olduğu yerlerin başında ise Organize Sanayi Bölgeleri var. Ev almak mı daha karlı, yoksa işyeri mi? Show ana haber muhabiri sordu,  Dersankoop Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mahşuk Gülaçar açıkladı.

 
 
AKILLI ÜRETİM ÇAĞI HIZ KESMEDEN YAKLAŞIYOR TRİOS 2023 YENİ NESİL ENDÜSTRİ VE SANAYİ MERKEZİ YERİNİ ALDI

Dersankoop yönetim kurulunun, titizlikle yürüttüğü çalışmalar arasında TRİOS 2023 Yeni Nesil Endüstri Merkezi de yer alıyor. İkitelli organize sanayi bölgesinde Deri Sanayicileri Kooperatifi’nin inşa ettiği TRİOS 2023 Projesi büyük ve küçük tüm işletmeleri aynı çatı altında topladı. Artık sanayi merkezleri şehir merkezlerine uyumlu hale geliyor. Sanayiciler bu modern dönüşüm planından oldukça memnunlar. 

İkitelli organize sanayi bölgesinde Deri Sanayicileri Kooperatifi’nin inşa ettiği TRİOS 2023 Projesi endüstriyel karma sanayi dalında, İngiltere’de 3 ödül aldı. TRİOS 2023 Projesi Türkiye’nin ilk ve tek ‘’Endüstri ve Sanayi Merkezi’’ olma özelliğini taşıyor.

SANAYİ DÜNYASINDA İHRACAT VE İTHALATIN TEMELİNDE LOJİSTİK HİZMETLER DE YER ALIYOR

Dersankoop Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mahşuk Gülaçar Ülke Tv 'de, sanayi kaynaklarının doğru kullanıldığı takdirde, üretimin gelişmesi için olmazsa olmaz hizmetlerin arasında lojistik hizmetlerin de bulunduğunu vurguladı.

 

OLASI BİR DEPREMDE ACİL TOPLANMA ALANLARI

İSTANBUL'DA 26.09.2019’DA YAŞANAN 5,8’LİK DEPREM BÜYÜK PANİĞE NEDEN OLURKEN KENTTEKİ TOPLANMA ALANLARI DA YENİDEN GÜNDEME GELDİ 

 

TRİOS 2023 A ve B BLOK TAPULARI SAHİPLERİYLE BULUŞUYOR

Dersankoop ve TRİOS 2023 Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mahşuk Gülaçar'ın TRİOS 2023 A ve B bloğun, tapularını teslim etmeden önce yaptığı bilgilendirici konuşmada, her üyenin hakkına sonuna kadar sahip çıkacaklarını ifade etti. 

Üyelerin destekleyici tutumu, törenin coşkulu geçmesini sağladı. 

  

TRİOS 2023 TAPU DAĞITIMI İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

TRİOS 2023 TAPU DAĞITIMI İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

2 adet Fotoğraf
İkametgah Sureti (Muhtarlıktan ya da E-Devletten)
Noterden aslı gibidir onaylı Kimlik Fotokopisi
 
NOT: Posta ya da kargo yolu ile istenen evrakları gönderebilirsiniz.
 
Adres: S.S. İstanbul Deri Mam. T.İ.Y.K.
İOSB MH. DERSAN KOOP. SAN.SİT. S6-E BLOK 1.KAT NO:202
BAŞAKŞEHİR - İSTANBUL
 

 

TRİOS 2023 SİTE KURALLARI

Sayın site sakinlerimiz; birlikte, huzurlu, iyi komşuluk ilişkileri, toplu yaşam kuralları ve saygı çerçevesinde yaşamamız hep birlikte  bazı kurallara uymamız ve uygulamamız neticesinde mümkündür. Bu nedenlerle, sitemiz yönetim planında da yazılı olan ortak yaşam kurallarını bilgilerinize sunar,  uygulanmasını ve uyulmasını rica ederiz. Göstereceğiniz  katkı ve anlayışınız için teşekkür ederiz. 

TRİOS 2023 TEKNİK - MEKANİK - TAMİR VE TADİLAT İŞLERİ KURALLARI

 

TRİOS 2023 Sanayi ve Ticaret Merkezindeki işyerlerinde yapılmak istenenen tüm elektrik, mekanik ve inşaat işleri için Yönetimden izin alınmalıdır. Maliklerin veya kiracıların işyerlerinde yapacağı tamir, tadilat ve teknik işler için Yönetim tarafından Özel Teknik Şartnameler belirlenmiştir. Bu şartnamelerle ilgili bilgiler ve yapılması gerekenler özetle aşağıda yer almaktadır. İşlerin detayları için ekteki şartnameler incelenmelidir.

TRİOS 2023 TAPU DAĞITIMI HAKKINDA

 

TRİOS 2023 projemizdeki 164 işyerimizin tapu için gerekli olan rayiç bedelleri belediyeden alınmıştır.

Pay bedellerini ödeyen ortaklarımıza tapu verilme işlemine başlanmış bulunmaktadır. Tapuların verilebilmesi için TRIOS'taki her dükkan için 2 adet fotoğraf, noterden aslı gibidir yapılmış kimlik fotokopisi ve ikamet adresini gösterir belge gerekmektedir. Saygılarımızla. Yön.Kur.Bşkn. M.Mahşuk Gülaçar

TRİOS 2023 TAPULAR HAKKINDA

Değerli ortaklarımız,

TRIOS2023 projemizdeki işyerlerine ait tapuların verilmesi için Başakşehir Belediyesi'ne rayiç bedellerinin tarafımıza verilmesi için kooperatif olarak, müracatımızı yapmış bulunmaktayız. Ortaklarımız arasında pay değişim işlemlerini 28.02.2019 tarihine kadar tamamlamaları menfaatleri icabıdır. Mart ayı içerisinde TRIOS2023 projemizdeki işyerlerimizin tapuları dağıtılacaktır.

Saygılarımızla Yön.Kur.Bşk. M.Mahşuk Gülaçar

YÖNETİMDEN KİRALIK İŞYERİ

Kooperatifimizden 

S6-E Blok 1. Katta 1.300m2

Kiralık İşyeri

TRİOS 2023'te A BLOK ELEKTRİKLE BULUŞUYOR

TRİOS 2023'e elektriğin gelmesiyle büyük bir heyecan ve coşkuyu da beraberinde getirdi, site yöneticileri A Bloğa elektrik enerjisi bağlandığı için kurban kesildiiğini söylediler. 

15 TEMMUZ DESTANI

Mazlumlara, ezilmişlere, umutlarını kaybedenlere, hakkı saldırıya uğrayanlara, yeraltı ve yerüstü kaynakları sömürülenlere, namusu-haysiyeti-onuru tecavüze uğrayanlara ve nesil emniyeti kalmayanlara bu vatan tarih boyunca hami olmuş, koruyup kollamıştır. İşte batı ve içerdeki uşakları, daha doğrusu hak ve hakikat düşmanlarının kuyruk acısı bundandır ve onun için sürekli durmaksızın bu ülke insanına ve bu vatana huzuru çok görmektedirler. Her çeşit fitne ve fucurlarını ülkemiz üzerinde içerde ve dışarda icra etmektedirler. 15 Temmuz da bu fitnelerinin içerimizde temsilcilik görevini üstlenmiş olan maskeli FETO örgütü eliyle yapılmış en önemli hamlelerinden biri olduğu hepimiz tarafından bilinmektedir. 

Bu öldürücü müdahaleleri halen bitmiş değildir. Milletçe uyanık kalmak zorundayız. Bu uyanıklık sadece demeç vermek, bildiri veya mesaj yayınlamakla sağlanamaz. Bu çağın en etkin silahı güçtür. Bunu üretmekle ele geçirebiliriz. Teknolojiyi, bilişimi, stratejiyi velhasılı kelam güçlü bir Türkiye için her çeşit çağdaş üretim güçlerimizi ayağa kaldırarak çalışmak zorundayız. Tüm şehit ve şühedalarımızın ruhunu şad etmek için haydin tezgah başına.... 

o zaman gerçekten ülkemizi bölemiyeceklerini anlayacaklar, güçlerinin çok üstünde olan bir sarsılmaz iradenin var olduğunu görecekler ve bu ruhla kahruperişan olacaklardır. Allahın laneti zalimlerin üstündedir, yardımı mazlumun yanındadır. Onun için korkumuz yok, onun için umudumuzu kaybetmiyoruz. Yaşasın bu milletin şanlı 15 Temmuz mücadelesi, yaşasın liderini teslim etmeyen ve onunla bütün dünya müstekbirlerine ders veren inançlı, inatçı, yürekli halkımız...

Dersan Kooperatifi
Ynt. Krl. Bşk.
M.Mahşuk GÜLAÇAR

2018 AİDAT BİLGİLENDİRMESİ

 2018 yılı Aidat tutarları aşağıda gösterilmiştir.

2017 Yılı Olağan Genel Kurul Daveti ve Gündemi

 2017 Yılı Olağan Genel Kurul Daveti ve Gündemi.

BİLGİLENDİRME TOPLANTISI CANLI YAYINI

 Facebook üzerinde canlı yayın yaptığımız yayını buradan da izleyebilirsiniz.

KURA ÇEKİMİ İPTALİ HAKKINDA !

KURA ÇEKİMİ İPTALİ HAKKINDA

Değerli ortaklarımız, 2 yıla yakındır yaptığımız çalışmalar neticesinde hakkaniyet ve adalet ölçüleri içinde TRIOS 2023 projemizde bulunan 164 işyerimizi noter huzurunda kura çekerek 15 Nisan 2018 tarihinde sizlere vermek için yapılması gereken tüm çalışmaları tamamlamıştık.

Malumunuz ki, 11.06.2017 tarihinde yapılan 2016 yılı Olağan Mali Genel Kurulunun 8. ve 9. Maddeleri ile ilgili 07.07.2017 tarihinde kooperatif ortaklarımızdan Abdülkadir Mesci, Binat Arpat, Sabahattin Demirci, Nasif Aydın Dölek dağıtımın durdurulması için dava açmışlardı. 11.06.2017 tarihinde yaptığımız genel kurulda, sizlere 2017 yılının 11. Ayında işyerlerinizi dağıtacağımızı taahhüt etmiştik. Bu davadan dolayı dağıtımı yapamamıştık. 29.09.2017 tarihinde mahkeme söz konusu üyelerimizin dağıtımı durdurma isteklerini red ettikten sonra tekrar dağıtım işlemi için gereken çalışmalara yönetim olarak kaldığımız yerden devam ettik.Yaptığımız çalışmaları neticelendirerek 15 Nisan 2018 tarihinde noter huzurunda dağıtımı yapma kararını aldık ve siz değerli üyelerimize de 29.03.2018 tarihinde duyurduk.

Bu arada dağıtımı durdurmak için yukarıda adları geçen üyelerimiz 06.04.2018 tarihinde mahkemeye tekrar müracaatta bulunmuş ve 13.04.2018 tarih saat 16:55’te Bakırköy 3. Asliye Ticaret Mahkemesi ara karar vererek TRIOS projemizdeki işyerlerimizin üyelerimize dağıtma kararımızı durdurma kararı almış bulunmaktadır.

Bu mahkeme kararına istinaden, üzülerek dağıtımı yapamayacağımızı bildirmek zorunda kaldık.

Durumun müzakeresini yapmak için dağıtımı yapacağımız Aykosan Konferans salonunda 15 Nisan 2018 tarihinde üyelerimizi detaylı bilgilendirmek için saat 11:00’da toplantıya davet ediyoruz.

Saygılarımızla.

Dersan Kooperatif Yönetim Kurulu Başkanı

Mehmet Mahşuk Gülaçar

 

KURA İÇİN VEKALETNAME

  15 Nisan 2018 Pazar günü Aykosan Konferans Salonunda Saat:09:00 ‘da başlayacak olan Kura Çekimine katılacak ortaklarımızın T.C. Kimlik No’su bulunan kimlikleriyle, tüzel kişiliklerin ise İmza Sirküleri ile katılmaları gerekmektedir.

Kura çekimine katılamayacak ortaklarımız isterlerse 1. derece akrabalarını veya başka bir kooperatif ortağını vekalet vererek temsilci olarak seçebilirler. Vekalet örneğini internet sitemizden temin edebilirsiniz.

 

PAY ÖDEMELERİ HAKKINDA!
 Değerli Dersankoop Üyeleri; Son genel kurulda alınan karar gereği, herbir pay için alınacak olan bedelin, kura öncesi 13 Nisan 2018 tarihi mesai bitimine kadar ödenmesi gerekmektedir.
2016 Yılı Olağan Genel Kurulunun 9. gündem maddesiyle alınan karar gereği pay bedellerinin tahsil yetkisi yönetim kuruluna verilmiştir.
16 Nisan 2018 Tarihi itibari ile yapılacak ödemeler yalnızca nakten ve defaten kabul edilecektir. Ödemesini yapmayan üyeler için kura sonrası hukuki süreç ivedilikle başlatılacaktır. Mağduriyet yaşanmaması için ödemlerinizi kura öncesi yapmanız menfaatiniz icabıdır.
Hassasiyetiniz için teşekkürler eder iyi günler dileriz...
Dersankoop Yönetim Kurulu. 
PAY ÜCRETİNİN BELİRLENMESİ İLE İLGİLİ RESMİ GAZETE İLAMI

 

14 Ocak 2010 PERŞEMBE

Resmî Gazete

Sayı : 27462

TEBLİĞ

Sanayi ve Ticaret Bakanlığından:

1163 SAYILI KOOPERATİFLER KANUNUNA TABİ KOOPERATİFLERDE

BİR  ORTAKLIK PAYININ DEĞERİNİN 100 (YÜZ) TÜRK LİRASINA

YÜKSELTİLMESİ VE YENİ PAY DEĞERİNE GÖRE

KOOPERATİFLERCE YAPILMASI GEREKLİ

OLAN İŞLEMLERE İLİŞKİN TEBLİĞ

(TEBLİĞ NO: 2010/2)

             23/7/2009 tarih, 27297 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan 14/7/2009 tarih, 2009/15233 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı uyarınca; 1163 sayılı Kooperatifler Kanununa bağlı kooperatiflerde, bir ortaklık payının değeri 100 (Yüz) Türk Lirasına yükseltilmiştir.

             Yeni pay değerine göre kooperatiflerce yapılması gerekli olan işlemlere ilişkin olarak aşağıdaki açıklamaların yapılması uygun görülmüştür.

             Bir ortaklık payının değerinin 100 (Yüz) Türk Lirasına yükseltilmesine yönelik söz konusu Bakanlar Kurulu Kararı ve dayanağını oluşturan 1163 sayılı Kooperatifler Kanununun 19 uncu maddesi hükmü çerçevesinde;

             1- Halen faaliyetlerini sürdüren kooperatifler ve üst kuruluşlarının sermayelerinin anasözleşme değişikliğine ve genel kurul kararına gerek kalmadan bir ortaklık payının değeri 100 (Yüz) Türk Lirası olacak şekilde tamamlanması,

             2- Anasözleşmesinde bir ortağın birden fazla ortaklık payı taahhüt ve tediye etmesi öngörülmüş olan kooperatiflerde, bir payın yeni değerine (100.-TL) göre taahhüt ve tediye edilecek toplam sermaye tutarının fazla bulunması halinde, anasözleşme değişikliği yapılarak asgari ortaklık payı sayısının azaltılması,

             3- Yeni kurulacak kooperatiflerde bir ortaklık payının değerinin 100 (Yüz) Türk Lirası olarak dikkate alınması, kooperatif sermayesinin de en az 7 kurucu ortak sayısı gözetilerek 700 (Yediyüz) Türk Lirası olması, anasözleşmelerin sermaye ve paylarla ilgili maddelerinde ve ayrıca anasözleşmenin sonundaki kuruculara ait beyan maddesinde buna göre düzenleme yapılması, Bakanlığımızca bastırılmış örnek anasözleşmelerdeki 1.-TL biçiminde yazılı olan bir ortaklık payının değerinin de 100 (Yüz) Türk Lirası olarak düzeltilmesi,

             4- Yeni pay değerine göre taahhüt edilen pay tutarlarının ortaklarca ödenmesinde anasözleşmenin sermayenin ödenmesine ilişkin hükümlerine uyulması, zorunlu hallerde bu sürelerin uzatılmasına ilişkin anasözleşme değişikliğine gidilmesi,

gerekmektedir.

Tebliğ olunur.

PAY ÖDEMELERİ HAKKINDA!

 11.06.2017 tarihinde gerçekleşen 2016 Yılı Olağan Genel Kurulunda görüşülen ve oy çokluğu ile kabul edilen, gündemin 9.maddesine istinaden; Arsa Payları esas alınmak suretiyle belirlenen ilave her Ortaklık Payı için ortaklarımızdan (Sanayi ve Ticaret Bakanlığının belirlediği 23.07.2009 tarihli 27297 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan, her pay için) 100TL olarak tahsil edilmesine karar verilmiştir.

15 Nisan 2018 Pazar günü gerçekleşecek Kura Çekimine kadar, 7.000TL ve üzeri olan rakamların banka aracılığıyla olmak üzere ödenmesi gerekmektedir.

Bilgilerinize sunarız.

 

Banka Bilgileri:

Hesap Adı: S.S. İstanbul Deri Mamülleri Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi

Banka Adı: Vakıf Katılım

Şube Adı : İkitelli

IBAN : TR38 0021 0000 0001 2595 6000 01

KURA YÖNETMELİĞİ

 

S.S. İSTANBUL DERİ MAMÜLLERİ TOPLU İŞYERİ YAPI KOOPERATİFİ KURA YÖNETMELİĞİ

S.S. İstanbul Deri Mamulleri Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi, yüklenici firma ile imzalamış olduğu, Kat Karşılığı İnşaat Sözleşmesine istinaden, 680 ada 1 parsel sayılı taşınmaz üzerine yüklenici tarafından inşa edilen binada, Kooperatifin payına isabet eden bağımsız bölümlerin, (06/06/2015 tarihli, 2014 yılı Olağan Genel Kurul toplantısında, Gündemin 4.maddesinde) “kooperatif ortaklarına dağıtılmasına” karar verilmiştir. Bu yönetmelik, yeni binadaki bağımsız bölümlerin paylaşımı için noter huzurunda yapılacak kura çekiminin usul ve esaslarına ilişkindir.

1)-Kooperatif Yönetim Kurulu, kura çekiminin yapılacağı tarihten 15 gün önce; kura çekiminin yapılacağı yeri, tarihi ve saati, kooperatif ortaklarına, elden imza karşılığında veya taahhütlü mektupla bildirir. Kura çekimi, belirlenen yerde ve tarihte, noter görevlisi tarafından yapılır. Kooperatif ortakları, kura çekimine bizzat iştirak edebileceği gibi, (Kooperatifler Kanununda belirtilen kişileri),  başka bir ortağı veya eşini, birinci derece akrabasını (çocuğunu, anne ve babasını, eşinin anne ve babasını) temsilci tayin edebilir. Kuraya davetin amacı, kura çekiminin, bütün ortakların gözleri önünde, şeffaf bir şekilde cereyan etmesidir. Kuraya katılıp katılmamak, ortağın takdirindedir. Katılımın az olması, kurayı geçersiz kılmaz.

2)-Kooperatif ortaklarının ortaklık payları, 2016 yılı genel kurul kararına istinaden güncellenmiş olup, kura çekiminde, dağıtılacak olan bağımsız bölüm hisseleri için, kooperatif ortaklarının, güncellenmiş ortaklık payları esas alınacaktır. Güncellenmiş ortaklık payları toplamı ve dağıtımı yapılacak binadaki bağımsız bölümlerin hisselerinin toplamı 100.000’dir. (Kooperatif ortağının güncellenen 1 ortaklık payına, dağıtılacak bağımsız bölümün 1 puanına tekabül etmektedir.) (Güncellenen ortaklık payına da, yeni binadaki bağımsız bölüm puanlarına da şerefiye payı dahil edilmiştir.) Kooperatif ortağı ne kadar “ortaklık payına” sahipse, yeni binadaki bağımsız bölümlerden de, o kadar hisse/puan sahibi olacaktır. (Dağıtımı yapılacak olan binadaki bağımsız bölümlerin puan listesi ile Kooperatif ortaklarının güncellenmiş ortaklık payları listesi, kura yönetmeliğinin ayrılmaz bir parçasıdır.)

3)-Kura çekiminde, 14 Nisan 2018 tarihine kadar kooperatif onayı almış olan ortaklar esas alınacaktır. Kura çekimi, noter görevlisi tarafından, kooperatif ortaklarının huzurunda, yönetim kurulunun nezaretinde gerçekleştirilecektir.  Kooperatif yönetim kurulu, kooperatif ortaklarının her birinin adını soyadını, ortaklık numarasını ve güncellenmiş ortaklık payının sayısını, (aynı ebatta, aynı renkte, aynı ağırlıkta) küçük topların içine koyacak, bu topları, (aynı) kavanozun içine koyacaktır.

4)-Kura çekimindedağıtım, önce, A Bloktaki bağımsız bölümlerden başlayacak, A Bloktaki bağımsız bölümlerin hisseleri dolduktan sonra, B Bloka geçilecektir. Dağıtım, en küçük numaradan başlayıp, sırayla büyüğe doğru yapılacaktır.

Buna göre, (Kat karşılığı inşaat sözleşmesine kapsamında, Kooperatifimizin payına isabet eden) bağımsız bölümlerin dağıtımı, (A Bloktan başlayıp, dolduğunda, B Bloktan devam etmek üzere) aşağıdaki sırayla yapılacaktır A BLOK: 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 28, 32, 33, 37, 41, 45, 46, 48, 52, 53, 57, 60, 62, 66, 67, 68, 71, 73, 74, 75, 76, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 91, 92, 93, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 145, 149, 150, 155, 156, 158 nolu bağımsız bölüm;  B BLOK: 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 21, 22, 23, 24, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 44, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 55, 60, 61, 62, 63, 64, 67, 68, 69, 70, 78, 79, 80, 81, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 133, 134, 135, 136, 137, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 155, 156, 158, 163, 164, 165, 166, 171, 172, 173, 174, 175, 180, 181, 182, 183, 184, 185 nolu bağımsız bölüm” ile son bulacaktır.

Kura çekiminde bağımsız bölümlerdeki hisselerin dağıtımına, A Blok 8 nolu işyerinden başlayarak, B Blok 185 nolu işyerine kadar (yukarıda belirtildiği sıra gözetilerek) sıralanacaktır. Noter görevlisi, kavanozun içinden sırasıyla topları çekmeye başlayacaktır. Kurada ismi çıkan ortağın adını, ortaklık numarasını, (güncellenmiş ortaklık payı listesinde sahip olduğu) ortaklık paylarını, bağımsız bölüm sırasına göre, (boşluk bırakmadan, atlamadan) yerleştirecektir. (Kurada ilk çıkan ortağın ortaklık payları, A Blok 8 nolu bağımsız bölüme yazılacaktır. Kurada ikinci sıradaki ortağın ortaklık payları, 8 nolu bağımsız bölümün kalan paylarına yazılacaktır.)

5)-Noter görevlisi, (topları karıştırdıktan sonra) kavanozun içinden topları çekmeye başlayacaktır. Kurada isimleri çıkan ortakları, 4.maddede belirtilen sırayla, (bağımsız bölümlerin sıra numarasını esas alarak küçükten büyüğe doğru hazırlanan listedeki) bağımsız bölümlere yerleştirecektir. Bir bağımsız bölümün payı dolduğunda, artan ortaklık paylarını, bir sonraki bağımsız bölüme aktaracaktır.

6)-Kura çekimi tamamlandığında, noter görevlisi, (kuradaki sıralamaya göre) bağımsız bölümlere isabet eden ortakların, ortaklık paylarını, tutanağa bağlayıp imzalayacaktır.

7)-Kura çekimine katılan veya mazeretleri sebebiyle katılamayan kooperatif ortakları, Noter tarafından yapılan kuraya itiraz edemez, kura sonuçları kesindir. Kuraya katılan kooperatif ortakları, kura çekimi tamamlanıp noter tarafından tutanağa bağlandıktan sonra, (noter onaylı karşılıklı muvafakatname ile), kooperatif yönetim kuruluna başvuruda bulunarak; kurada seçtikleri bağımsız bölümdeki paylarını, başka bir ortağın başka bir işyerindeki (aynı sayıdaki) payıyla değiştirebilir.

                                                                                                        

 

                                                                                                                          

 

 

 

 

KURA ÇEKİMİ İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

 

Değerli Ortağımız;

TRIOS 2023 projemizde 164 işyerimizin 15 Nisan 2018 tarihinde üyelerimize Noter huzurunda kura çekimi ile dağıtımı yapılacaktır. Kuranın çekim yöntemi ile ilgili son bilgilendirme toplantısı 24 Mart 2018 tarihinde saat 14:00’de AYKOSAN SANAYİ SİTESİ Konferans Salonunda yapılacaktır.

Katılımınızı rica ederiz.

AFRİN 'DEKİ MEHMETÇİKLERİMİZ İÇİN YARDIM KAMPANYASI

 Afrin'de canları pahasına savaşan Mehmetçiklerimiz için yardım kampanyası.

İstanbul, İkitelli Organize Sanayi Bölgesi olarak, silahlı kuvvetlerimizin görev yaptığı SURİYE AFRİN bölgesindeki ihtiyaç sahiplerinin taleplerinin karşılanması amacıyla,

Başakşehir Kaymakamlığı ile Afrin’e destek kampanyası başlatılmıştır.

Kampanyaya katkı sunmak isteyenler ayni yardım ve para yardımında bulunabilir.

 

Para yardımı için;

 

Banka: Akbank İkitelli Organize Sanayi Şubesi

IBAN: TR46 0004 6013 7688 8000 0158 72

Hesap Adı: Ahmet HACISOYU - Zeynel ALTUNAY ( Müşterik hesap)

Hesap No: 0015872

Şubeden elden masraf alınmıyor.

 

Ayni yardım için;

 

Mont, bot, çorap vb. ayni yardımlar, üyesi olduğunuz Kooperatif Yönetimine veya İkitelli OSB Müdürlüğüne bırakılabilir.

TRIOS 2023 KAT PLANLARI

 Trios 2023 Kat Planları

TRIOS 2023 BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI

Son aşamaya gelinen TRIOS 2023 projemizin A ve B bloklarının ortaklarımıza dağıtımı ve genel işleyişle ilgili bilgilendirme toplantılarımız Yönetim Kurulu Üyelerimizin ve Ortaklarımızın katılımlarıyla başlamıştır.

NOT: Toplantımız ortak numarası sırasıyla, 30'arlı gruplar halinde yapılmaktadır. Her ortağımıza bize bildirmiş olduğunu iletişim numaralarından ulaşım sağlanmaktadır. 

BAŞAKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI YASİN KARTOĞLU ZİYARETİ

Yönetim Kurulumuz, Başakşehir belediyesi Yeni başkanı Sn. Yasin KARTOĞLU'na makamında hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Ziyarete; Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Mahşuk Gülaçar, Başkan Yardımcımız Mustafa Çalışkan, Genel Sekreterimiz Abdullah Yazik ve Yönetim Kurulu üyeleriniz Ahmet AKKAYA ile Mehmet Yavuz ÖZELSAĞIROĞLU katıldılar.

 

Görüşmede; TRİOS 2023 projemiz ve kooperatifimiz hakkında bilgi veren Başkanımız Mehmet Mahşuk GÜLAÇAR, projemiz ile ilgili daha iyi bir ulaşım ve yol imkanı sağlamak adına görüş alışverişinde bulundu. Ayrıca katma değeri yüksek üretim hacmi olan ve ürün üreten firmaların sitemizde faaliyet gösterebilmesi için görüşüldü.

Sn. Yasin KARTOĞLU ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek yönetimimize görevlerinde başarılar diledi.3 kişi online