Hayırlı Cumalar

Ölçüde eksik, tartıda hırsızlık yaptık. Hakketmediğimiz görevlere talip olduk. Hakkedenlerin önünü kestik. Adaleti, hakkaniyetli bölüşümü, fırsat eşitliğini iptal ettik. Mal biriktirmek için fırıldak olduk. Dürüstlüğü, güvenirliliği, emin olma özeliğimizi satışa çıkardık. İnsanlığımıza fiyat biçtik.

Olan oldu…Bu yaptıklarımızla sevgi, saygı yok oldu. Güven bitti... başarı ve hikmetli kimlik yok oldu. Her birimizin yanında, yediğimiz herzeleri aklamak için vicdanını kaybetmiş, hak ölçüsünün inşası için değil, bizi haklı çıkarmak için çalışacak çantalı avukatlar taşır olduk. Heryerde ve herkeste endişe, ihtiras, kaos tavan yaptı. Herkes istikametini kaybetmiş şaşkın ve huzursuz... Heryer zülüm ve ağıtlar içinde…

Şimdi soruyoruz, bize ne oldu… nasıl bu hale geldik… nedir başımıza gelenler… olanı görmek için kahin olmaya gerek yok. Biz insanlığımızı bozduk. Bedeliyle yüzleşiyoruz. Bedelini ödüyoruz. 

Evet olan oldu. Şimdi yaptığımız yanlışların,  bizi ne hale getirdiğini görmemiz gerekiyor. Bütün bu yıkılmışlığımızın içinde, ayağa kalkma zamanı. Dilerim bu mübarek cuma günümüz, bu kararı aldığımız gün olur. Dilerim, Allah’a, Resul’üne sırt dönmemizin bize olan maliyetini fark ettiğimiz gün olur.

Mehmet Mahşuk Gülaçar

Dersankoop & TRİOS Yönetim Kurulu Başkanı

 

Vefat ve Başsağlığı

Başsağlığı!!
Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Mahşuk Gülaçar'ın kardeşi M.Baki Gülaçar hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhuma Allahtan rahmet, saygıdeğer ailesine ve yakınlarına baş sağlığı dileriz. Cenazesi bugün ikindi namazına müteakip Başakşehir 2. etap Hoca Ahmet Yesevi Camiinde kılınacak namaz ile kaldırılacaktır.

İnşaat Alanından Son Durum

Dersankoop & TRİOS C Blok da inşaat çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Sahadan paylaşılan güncel bilgilere göre, kaba inşaat bugün itibariyle yüzde 53,32 seviyesine ulaşmış durumda. Diğer taraftan ince işçilik için malzeme seçimi ve malzeme numune çalışmaları sürüyor.

 

Üniversite-Sanayi İşbirliğine Karar Verildi

Başkanımız Mehmet Mahşuk Gülaçar, Üniversite-Sanayi işbirliği kapsamında İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Prof.Dr İsmail Koyuncu ile sanayicilerimizin geleceği ile ilgili önemli bir görüşme gerçekleştirdi. Rektör Prof.Dr İsmail Koyuncu, Dersankoop'ta gerçekleştirilen faaliyetleri takdir ettiğini belirterek, TRİOS 2023 projesi içinde faaliyet gösteren üretici kabiliyetlerle ortak bir çalışma yürütmek istediklerini belirtti. En kısa sürede İstanbul Teknik Üniversitesi öğretim üyelerinden oluşan bir heyetle TRİOS 2023 yeni nesil endüstri sanayi merkezine gelerek, Üniversite Sanayi işbirliğinin pratiğe nasıl aktarılacağı ile ilgili bir ortamının oluşmasını sağlayan çalışmalar yapılmasına karar verildi. Görüşmenin sonunda mazbata ile fotoğraf çektirildi.

 

Gündemde GES Var!

Başkanımız Mehmet Mahşuk Gülaçar’ın öncülüğünde, TRİOS’un gündemde yer alan çelik ve güneş enerjisi santrali konusu üzerine, proje ekipleriyle toplantı gerçekleştirildi. Danışman firmanın da katıldığı toplantıda taraflar arasında bilgi alışverişinde bulunuldu. Mimarların hazırladığı tasarımlar projeksiyonla danışman firmaya sunuldu.  Öte yandan proje yönetimi için danışma firmanın teklifte bulunması bekleniyor.

Güncel Aidat Tablosu

2022 yılı aidat tablosu belli oldu!

Güncel fiyatlandırmalar tabloda yer almaktadır, ayrıca aidat fiyatlandırması 31 Mayıs 2023 yılına kadar devam edecektir.

2021 Genel Kurulu Gerçekleşti

Kooperatifimizin 2021 Yılı Olağan Genel Kurul toplantısı gerçekleşti. İstiklal marşının okunmasıyla başlayan toplantımız, Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Mehmet Mahşuk Gülaçar'ın açılış konuşmasıyla devam edildi. Divan başkanlığına Nihat Tunalı’nın seçilmesinin ardından yönetim kurulunun yıllık çalışma raporu, denetim kurulu raporu, bilanço ve gelir-gider farkı Dersankoop ortaklarıyla paylaşılmasının ardından Yönetim ve Denetim Kurulu ibra edilmiştir. Ayrıca kooperatifimize ait 680 Ada, 1 Parsel üzerinde inşa edilen Trios 2023 A ve B Bloklarının çatı katında güneş enerjisi tesisi kurulması yönelik çalışmalar, üyelerin oylarıyla kabul edildi. Katı atık dönüşümüne ilişkin yönetim kuruluna yetki verilmesi de kıymetli ortakların kabul oyuyla karara bağlandı. Genel Kurul, başkanımız Mehmet Mahşuk Gül Açar’ın dilek ve temenni konuşmalarıyla sona erdi.

İnşaat Alanında Son Durum

Türkiye’nin en modern sanayi ve ticaret merkezi inşasına canlı tanık olun. Dersankoop & TRİOS C Blok da inşaat çalışmaları devam ediyor. Sahadan aktarılan güncel bilgilere göre, kaba inşaat bugün itibariyle yüzde 52,29 seviyesine ulaşmış durumda. Diğer taraftan ince işçilik için malzeme seçimi ve malzeme numune çalışmaları sürüyor. 

Başkanımıza Akademik Ziyaret

İstanbul Ticaret Üniversitesi İşletme Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Dr Murat Kasımoğlu, Dersankoop’ta başkanımız Mehmet Mahşuk Gülaçar’a ziyarette bulundu. Bilgiyle yatırımın buluştuğu toplantıda Türkiye’nin ekonomik gelişmelerine yönelik konular ele alındı. Akademinin bilgi gücünü TRİOS ile bütünleştirmek isteyen Prof.Dr. Kasımoğlu, “TRİOS’a yönelik hocaların çalışmalarının yer aldığı yüksek teknoloji dergisi çıkaralım” sözlerini kullanarak önerilerde bulundu. Ayrıca Kasımoğlu, “Bizim hedefimiz Türkiye ve Almanya arasındaki ticareti geliştirmeyi amaçlıyoruz ve yabancı sermayeyi ülkemize getirmenin gayretindeyiz” diyerek bununla birlikte TRİOS’un küreselleşmesine yönelik talebinin altını çizdi.   Öte yandan Başkanımız Gülaçar, “Bilginin gözetiminde bu yatırımlar piyasaya transfer olsa hacimler giderek katlanır” ifadelerini kullanarak eğitimin sanayideki katkısına dikkat çekti. İkili arasında kapsamlı çalışmaların devam edileceği belirtildi. 

Dersankoop Heyeti, BTM'yi Ziyaret Etti

Başkanımız Mehmet Mahşuk Gülaçar öncülüğünde ve beraberindeki heyetle birlikte İstanbul Ticaret Odasına bağlı Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi’ne (BTM) ziyarette bulunuldu ve yapılan hizmetler hakkında bilgi alındı. BTM Müdürü İbrahim Elbasi Bey, “Bu mekanda hayallerin fikre dönüşmesi ve bu fikirlerin proje haline getirilip, alanında iş insanlarıyla bu projelerin hayat bulması” serüvenini katılımcılara aktardı. Bilişim ve yazılım sektörlerine ağırlık verdiklerini belirten Elbasi, “Özellikle gelişen Dünya piyasalarında yıkıcı inovasyon içeren fikirlerin, ticari hayatta fark yaratan ve kısa sürede çok ciddi aşamalar kat eden projelerin üzerinde yoğunlaşıyoruz” dedi.

 Buna örnek olarak da, Getir, Trendyol, Amazon, Alibaba gibi çarpıcı inovasyon fikirlerin üzerinde yoğun durduklarını ve bunların hayat bulmasını için çalışmalar yaptıklarını belirtti. BTM Müdürü İbrahim Elbasi Bey, “Mevcut merkezlerinin tüm fikri, düşüncesi, hayali olanlar için açık olduğunu herhangi bir ücret almadıklarını, yeter ki ülkemiz için katma değeri çok yüksek olan projelerin ortaya çıkmasıdır” sözlerini ifade ederek bu konuda yoğun çaba sarf ettiklerini belirtti.

 

Trios & Dersankoop C Blok

Türkiye’nin en modern sanayi ve ticaret merkezi inşasına canlı tanık olun. Dersankoop & TRİOS C Blok da inşaat çalışmaları devam ediyor. Sahadan aktarılan güncel bilgilere göre, kaba inşaat bugün itibariyle yüzde 51,66 seviyesine ulaşmış durumda. Diğer taraftan ince işçilik için malzeme seçimi ve malzeme numune çalışmaları sürüyor. 
 

Hayırlı Cumalar

Biliyorum, dünya benimle düzelecek. Ben düzelmemişsem bu iş yarım kalacak. Ya Rab! Beni düzeltecek kararı verecek iradeyi, bu cuma hürmetine nasip eyle.

Dersankoop & TRİOS Yönetim Kurulu Başkanı

Mehmet Mahşuk Gülaçar

İranlı Otopark Firması Başkanımızı Ziyaret Etti

Yurt dışında faaliyet gösteren mekanik otopark firmasının yetkilileri, Dersankoop’ta Başkanımız Mehmet Mahşuk Gülaçar’ı ziyaret etti.  İran’dan gelen alanında Optimpark firması Başkanımız Gülaçar, otopark sistemlerine yönelik Dersankoop’ta görüşme gerçekleştirdi. Dersankoop & TRİOS C Blok’ta hizmete sunulması planlanan mekanik otopark sistemi hakkında istişarede bulunuldu. Firma yetkilileri, Başkanımız Gülaçar’a hazırladıkları projeleri sunarak, otopark tasarımlarına yönelik bilgilendirmeler yaptı.

Güneş Enerjisi Santrali Toplantısı Gerçekleştirildi

TRİOS A ve B Blok’ta faaliyete geçmesi belirlenen güneş enerjisi sistemine dair başkanımız Mehmet Mahşuk Gülaçar’ın katılımıyla toplantı gerçekleştirildi. Yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelime dikkat çeken başkanımız Gülaçar,” A ve B Blok’ta kapasitesi 6 megavat güneş enerjisi üretimi olacak” açıklamasında bulunarak, güneş enerjisi santralinin potansiyeline değindi. Toplantıda teknik ekip arasında fikir alışverişinde bulunuldu.

Dersankoop C Blok'ta Koordinasyon Kurulu Gerçekleşti

Dersankoop & TRİOS C Blok’ta inşaatı süren çalışmalar kapsamında BİOS yapı ve Dersankoop ekibi arasında koordinasyon kurulu düzenlendi. Toplantının ana maddelerinde asansör ve yürüyen merdiven sistemlerinin projesi yer aldı. Toplantı doğrultusunda elektrik mühendisleri, mekanik uzmanları ve mimarlar arasında teknik detaylar ele alındı.

Hayırlı Cumalar

Ya Rab! İçimizde tanış olduğumuz gerçek yüzümüzü değiştirerek, dışarıya farklı bir şekilde gösteren halimizden bizi halas eyle. Kendisini, kendisi ile aldatan insan olmaktan bizi kurtar. Ahiretin varlığını söyleyipte, geleceğine inanmayan bir hayatı yaşayanlardan eyleme. Ya Rab! Kendi içindeki yıkık dökük insanlığını tamir eyleyen diriliş işçisi olmayı, nasip eyle. Dirilerek dirilten karektere muhtacız, cumamızı bu karekteri kazanmaya azık eyle...

Dersankoop Yönetim Kurulu Başkanı

Mehmet Mahşuk Gülaçar

Başkanımıza Ziyaret

Doğuş İnşaat'ın eski genel müdürü Atilla Bey, Dersan Kooperatif'te başkanımız Mehmet Mahşuk Gülaçar'ı ziyaret etti. TRİOS & Dersankoop C Blok’ta süren inşaat hakkında birtakım tavsiyelerde bulunan duayen isim, Türkiye'deki sanayi gelişmeleri hakkında umutlu olduğunu ifade etti. Öte yandan yurt dışı deneyimlerini aktaran Attila Bey, Türk mühendislerin bireysel yaratıcılığından bahsederek Avrupalı mühendislere kıyasla mühendislerimizin onlara göre daha yaratıcı,azimli ve üretken olduğunu dile getirdi.

Başkanımız Asansör Sistemleri İçin Çorlu'da

Dersankoop C Blok’un asansör ve yürüyen merdivenleri sistemleri için Başkanımız Mehmet Mahşuk Gülaçar’ın öncülüğünde Dersankoop ve Bios Yapı ekibi, belirlenen asansör firmasının uygulamalarını yerinde görmek için Çorlu’ya gitti. Elektrik mühendisleri ve mekanik uzmanları asansör ve yürüyen merdivenler için teknik yetkililerden bilgi alarak incelemelerde bulundu. Firma yetkilileri, Başkanımız Gülaçar’ı asansörlerin yer aldığı shoowroom da gezdirerek ürünleri sundu. 

 

 

Dersankoop C Blok'ta Koordinasyon Kurulu Gerçekleşti

Dersankoop C Blok’ta çalışmaları devam eden inşaatın durumuna ilişkin Dersankoop proje ekibi ve Bios Yapı arasında haftalık koordinasyon kurulu gerçekleştirildi. Elektrik mühendisleri, mimarlar ve mekanik uzmanlarının katıldığı toplantının ana başlıkları arasında havalandırma sistemi, elektrik asfalt kesimi ve pis su tanklarıyla ilgili gelişmeler yer aldı. Mekanik uzmanları, Dersankoop A ve B Blok’ta pis su atıklarının bu hafta içerisinde başlanacağını aktardı. Ayrıca Dersankoop C Blok’ta yapılacak olan asansör sistemleri üzerinde fikir alışverişinde bulunuldu.

Dersankoop C Blok'da Kaba İnşaat Yüzde 50 Seviyesinde

Dersankoop C Blok da inşaat çalışmaları devam ediyor. Sahadan aktarılan güncel bilgilere göre, kaba inşaat bugün itibariyle yüzde 50.87 seviyesine ulaşmış durumda. Diğer taraftan ince işçilik için malzeme seçimi ve malzeme numune çalışmaları sürüyor.

 

Dersankoop C Blok Peyzaj Çalışmaları Toplantısı

Dersankoop C Blok’ta devam eden inşaat çalışmaları kapsamında, mimarlar ve mühendislerin katılımıyla Bios Yapı’da toplantı gerçekleştirildi. Toplantının konusunda peyzaj çalışmaları yer alırken, terasta ve avluda yapılacak peyzaj alanlarının tasarım detayları görüşüldü. Diğer yandan toplantıda zemin döşemesi ve duvar boyası gibi ince işçilik gerektiren gelişmelerde yer aldı.   Proje ekibi arasında malzeme numune seçimleri için fikir alışverişinde bulunuldu. Öte yandan Başkanımız Mehmet Mahşuk Gülaçar inşaat alanını ziyaret ederek, son gelişmeler hakkında bilgi aldı. Başkanımız Gülaçar, ekibe zemin döşemesi, duvar boyası ve koridor tasarımlarına yönelik proje ekibine tavsiyelerde bulundu.

 

İnşaatta Son Durum

Dersankoop C Blok da çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Alınan son bilgilere göre, kaba inşaat an itibariyle yüzde 50.03 seviyesine ulaştı. Hali hazırda devam eden inşaatta tuğla duvarlar örülmeye başlandı. Öte yandan ince işçilik için malzeme seçimi ve malzeme numune çalışmaları yapılıyor.

Dersankoop Olağan Genel Kuruluna Davet
Bayramınız Mübarek Olsun

Gücün, kuvvetin, merhametin ve bağışlamanın tanımını aldığı Kadir’i Mutlak olan Allah’ın emri ile beden ve ruh dünyamızın temizliğini Ramazan orucu ile gerçekleştirdik. Rabbım bizden kabul etsin.

Oruçla soluduğumuz nefeslerimizin ödülünü tekbirlerle bize karşılatan Rabbimize hamd olsun. Gelecek Ramazanın özlemini çeken duygularla bize armağan edilen bu kutlu günlerimiz, bayramımız mübarek olsun.

Dersankoop Yönetim Kurulu Başkanı

Mehmet Mahşuk Gülaçar

 

Cumanız Mübarek Olsun

Ya Erhamürrahimin! Günah dikenlerine teslim ettiğimiz hayatı, tövbe ile tanıştırmaya bizi muvaffak eyle.

Ya Rabbırrahim! Akibetimize kıyıyoruz, gaflet perdesini üzerimizde kaldıracak niyet, sadakat ve azmi ver.

Ya Kadirimutlak! Cumamızın kiymetini farkedecek iradeyi bizden esirgeme.

Dersankoop & TRİOS Yönetim Kurulu Başkanı

Mehmet Mahşuk Gülaçar

Kadir Gecesi Mesajı

İste, verir... Af dile, eder... Tövbe et, affeder... Allah içinizden geçen her dileği hayırlısı ile kabul etsin. Gönlünüzdeki tüm güzellikler bu geceye semaya ersin. Kadir Geceniz mübarek olsun.

Dersankoop Yönetim Kurulu

Dersankoop ve Bios Yapı Ekibi Toplantı Gerçekleştirdi

Dersankoop C Blok’ta süren inşaat çalışmaları kapsamında bugün başkanımız Mehmet Mahşuk Gülaçar’ın katılımıyla, Dersaankoop ve Bios Yapı ekipleriyle toplantı gerçekleştirildi. Başkanımız toplantıya “Bu toplantımız bütün insanlarımız için hayırlara vesile olur, bizimde İslam alemine ufak bir dokunuşumuz olur inşallah” sözleriyle başladı. Toplantının ana konusunda, menfez kaplama, yenilenebilir enerji kaynakları ve asansör çalışmaları yer aldı. Başkanımız Gülaçar yapılan projenin büyüklüğüne değinerek, “TRİOS 2023 Projesi, İstanbul Havalimanı, Başakşehir Devlet Hastanesi ve Kuzey Marmara otoyolunun arkasından gelen 4. proje olarak yer alıyor. Rabbime hamdolsun, bu ekip tarafından 2. etabına müdahale ediliyor” ifadeleriyle yeni bir milli servetin yükseldiğini belirtti. 
Toplantıya katılan elektrik mühendisleri ve mimarlarla fikir alışverişi paylaşılmasını isteyen Başkanımız Gülaçar,  “Bizim rehberimiz doğrunun hakimiyetidir. Doğru fikir neyse patronumuz odur biz doğruya tabi olacağız” dedi.  Akabinde yenilebilir enerji kaynaklarına da değinen Gülaçar, “Bir çeşit yenilenebilir enerji üretmezsem, 2030 yılında bu işletmede çalışan işletmeler, üretmiş oldukları ürünlerin hiçbirisini yurtdışına ihraç edemeyecek” sözlerini kullanarak enerji kaynaklarının işletmeler adına hayati önem taşıdığını aktardı. Son olarak Başkanımız Gülaçar, Dersankoop C Blok projesinin 2023 yılında  bitirilmesini istedi.

C Blok İnşaatta Son Durum

Dersankoop C Blok da inşaat çalışmaları devam ediyor.

Hayırlı Cumalar

Hayrın menbaını merhaba diyerek karşıladık, şimdi elveda diyerek yolcu ediyoruz.

Ya Rabbim, oruca değil, bilincine değil, günahlarımıza elveda diyebilen bilince yükselt bizi. Gaflete, günaha, isyana, miskinliğe, duyarsızlığa elvada diyen, tevhide, hayırlı amellere, cihada, sabra, samimiyete, ihlasa merhaba diyen bir şuurla bizi kuşat.

Leyle-ı kadr nefesinin kokusu ile süslenen bu cumamızı, kıymetinde değerlendirmemizi nasip et.

Dersankoop & TRİOS Yönetim Kurulu Başkanı

Mehmet Mahşuk Gülaçar

İnşaat Alanında Son Durum

Dersankoop C Blok da çalışmalar hız kesmeden sürüyor. Aktarılan güncel verilere göre, kaba inşaat yüzde 47.21 seviyesinde tamamlanmış durumda ve 2 ayrı ekiple çalışmalar sürüyor. İnce işçilik için malzeme seçimi ve malzeme numune çalışmaları yapılırken, henüz başlanmamış blokların hafriyat çalışmasına devam ediliyor.  

 

Bakanlıktan Duyuru

İstanbul Valiliği Çevre ve Şehircilik İklim Değişikliği Müdürlüğü 
İnsan sağlığını ve çevreyi kimyasalların olumsuz etkilerinden korumak amacıyla hazırlanan kimyasalların kaydı değerlendirilmesi izni ve kısıtlaması hakkındaki yönetmelik gereğince yılda bir ton ve üzerinde kimyasal madde imal veya ithal edenlerin, imal ettikleri kimyasalları 31.12.2023 tarihine kadar TC Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına çevrimiçi olarak kaydettirmeleri gerekmektedir. Kayıt ettirmedikleri taktirde bu tarihten sonra imal edilen malın piyasaya arz edilemeyeceği bildirilmektedir.

 

Hayırlı Cumalar

Ey Rabbim! Evimizden bereketi, dilimizden duayı, kalbimizden senin ve Resulünün sevgisini eksik etme. Dualarımızı kabul, ömrümüzü nurlu kıl. Amin. Hayırlı Cumalar.

Dersankoop Yönetim Kurulu

C Blok

Dersankoop C Blok da çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Alınan son bilgilere göre, kaba inşaat an itibariyle yüzde 46.51 seviyesinde ve 2 ayrı ekiple devam ediyor. İnce işçilik için malzeme seçimi ve malzeme numune çalışmaları yapılırken, henüz başlanmamış blokların hafriyat çalışması yapılıyor. Başkanımız Mehmet Mahşuk Gülaçar TRİOS’un C Blok çalışmalarında, dış cephenin uygulanması konusunda mimarlar ve mühendislerle toplantı gerçekleştirdi. Toplantının ana maddeleri arasında dış cephe giydirmenin alternatif projelerle çalışmalarının yapılmasına karar verildi. Mimarlar, elektrik ve makine mühendislerinin katıldığı toplantıda projenin süper poze anlayışıyla ele alınmasına karar verildi. 
Dersankoop Yönetim Kurulu 

İnşaat Alanından Güncel Görüntüler

     

         


                     

Hayırlı Cumalar

Yakınıyoruz halimizin bu günahkar haline. Dokunduğumuz her dost feryad ediyor, gördüğü hayat hikayemize. Geç oldu, hikayemizle yüzleşmemiz. Tövbemize şahit olsun, seccadeyi ıslatan göz yaşlarımız. Kendi ruh kökümüze geri dönme vakti olsun inşallah, bu mübarek cuma günümüz.

Dersankoop & TRİOS Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mahşuk Gülaçar 

Hoşgeldin Ya Şehr-i Ramazan

Ramazan ayının bize getirdiklerini alıp, onlarla hayatımızı yaşamayı Rabbimden diliyorum. Mübarek ayın giriş kapısında bekleyen bu cumamızda arınmayı, günahın çirkinliğini, hayırlı amellerin güzelliğini fark eden şuuru Rabbimden talep ediyorum. Cuma ve Ramazan ayımız değerlendirmek ümidi ile Allah’a emanet olun.

Dersankoop & TRİOS Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mahşuk Gülaçar

Aidat Zamları Hk.

14.11.2021 Tarihinde gerceklesen Genel Kurulumuzda alinan kararlar geregi 2021 6. Ay / 2022 5. Ay Aidat tutari artmis ve Yillik 20,00TL+KDV X M2 olmustur.

Zamaninda Odenmeyen Aidatlar icin gecikme zammi tahakkuk ettirelecektir.

 2021 6.-7.-8.-9.-10. ve 11. aylarin aidatlarini eski aidat tutarlariyla odeyenlere fark yansitilacaktir.

Aidat Tablosu Aşağıda Verilmiştir.

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

Ülkemizin özgürlük savaşının ilk raundu, yedi düvele karşı verilen mücadele ile bu milletin esareti hiç bir şekilde kabul etmeyeceğini tescil eden günün adıdır 29 EKİM.

Bu mücadele cephede her ne kadar bitti görünse bile, hakikatte bütün şiddeti ile devam ediyor. Ekonomide, eğitimde, bilişimde vs her alanda saldırılar devam etmektedir. 29 EKİM ruhu ile tümden bu saldırıları püskürtüğümüz, insanımızı özgürlük karakteriyle donattığımız gün bu günün mana ve ehemmiyetini kavramış ve bayramı hakettiğimiz an olmuş olur.

Bu vesile ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı En İçten Duygularımız İle Kutlarız.

2020 Yılı Genel Kurul Daveti ve Gündem Maddeleri
TAZİYE

Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Mehmet Mahşuk Gülaçar'ın ağabeyi Tayyip Gülaçar hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi bugün saat 12:00'de Kayabaşı Mezarlığı Hz. İsmail Camiinde kılınacak cenaze namazına müteakiben kaldırılacak ve defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar dileriz

Trios 2023 C Blok Lansman ve Temel Atma Töreni

Trios 2023 Projemizdeki C Blok  İnşaatının Lansman ve Temel Atma Töreni Yönetim ve Denetim Kurulumuzun Katılımıyla Gerçekleşti.

Başkanımız Mehmet Mahşuk Gülaçar'ın Yeni Esnaf Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sn. Nusret Kafasıbüyük ile Gerçekleştirdiği İnstagram Sohbetine Aşağıdaki Linkten Ulaşabilirsiniz.

https://youtu.be/XexCAm3DjoU

 

 

Staj Hk.

Sayın Cumhurbaşkanımızca verilen "Organize Sanayi Bölgeleri ve Endüstri Bölgeleri başta olmak üzere bütün işverenlerle çok daha yakın irtibata geçip, gençlerimizin üniversiteyi bitirdikten sonra değil, üniversiteyi bitirmeden staj döneminden başlamak üzere istihdamının sağlanması" talimatı doğrultusunda Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından bir çalışmanın başlatıldığı belirtilmiştir.

Bilindiği üzere staj uygulamaları mesleki bilginin kullanılması ve denenmesi fırsatını ortaya çıkaran önemli bir deneyimdir. Bu bağlamda, hem OSB'lerdeki firmaların kalifiye eleman ihtiyacının giderilmesi, hem gençlerin staj süreçlerinin daha verimli olması ve tecrübe kazanmasına imkân sağlayabilecek çalışmaların yapılması hem de istihdamın artırılması önem arz etmektedir.

Bu çalışma kapsamında, istihdam ve üretime sağladığı büyük katkı ile Türk sanayisinin lokomotifi haline gelen OSB'lerde yer alan firmaların ekte gönderilen formu doldurmaları ve Bölge Müdürlüklerine iletmeleri beklenilmektedir.

Formu doldurduktan sonra tarafımıza [email protected] adresine göndermenizi önemle rica ederiz.

Saygılarımızla.

 

Formu indirmek için;

https://duyuru.iosb.org.tr/i/OQ3Pbi5VdcuJmiZqNd9xcavoMfx-WYl8

2020 YILI YILLIK İŞLETME CETVELLERİ HK.

T.C. İstanbul Valiliği, İl Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü’nün 06/01/2021 tarih ve

E.2211624 sayılı (İOSB’de 07/01/2021 - 97 sayıda kayıtlı) Yıllık İşletme Cetveli konulu mail ekinde yer alan yazısında özetle;

2020 yılı Yıllık İşletme Cetvellerinin 30/04/2021 tarih, saat: 23:59’a kadar zamanında verilmesi gerektiği belirtilmektedir.

Detaylı bilgileri içeren ilgili yazı aşağıdadır.

Bilgi edinilmesini rica ederiz.

MESAİ SAATLERİ HK.

DUYURU

İstanbul Valiliği’nin emirleri ile Organize Sanayi Bölgesi’nde çalışma saatleri 07:00-16:00 saatleri arasıdır. ‘Ayrıca işletmeler mesai ve vardiyalı çalışmaları durumunda mesai ayarlanması kendi takdirlerindedir’ denilmektedir.

İşletmecilerimize duyurulur.

VERGİ BARIŞI BİLGİLENDİRMESİ HK.

 

Basaksehir Belediyesi tarafindan vergi ödemeleriniz ve vergi barisi basvurulariniz icin mobil arac tahsis edilmistir. Mobil aracta kredi karti ile ödeme yapilabilecektir. Mobil arac 03.12.2020 (Persembe) tarihinde saat 11:00 - 15:00 saatleri arasinda TRIOS B Blok önünde hizmet verecektir.
 

İSTANBUL VALİLİĞİNİN ÇALIŞMA SAATLERİ HAKKINDAKİ BASIN AÇIKLAMASI

Organize Sanayi Bölgeleri, Küçük Sanayi Siteleri ve Sanayi Kuruluşları için mesai saati başlangıcının 07:00 olması kaydıyla fazla mesai veya vardiyalı çalışma yapmak isteyen firmalarımızın mesai bitiş saatlerini belirleme yetkisi kendi takdirlerindedir.

COVİD-19 KAPSAMINDA DÜZENLENEN ÇALIŞMA SAATLERİ HAKKINDA
SÖZ MEYDAN'ı Programındaki Röportaj

Başkanımız Mehmet Mahşuk Gülaçar'ın 19.10.2020 tarihinde TV5'de yayınlanan SÖZ MEYDAN'ı programındaki röportajı.

Aidat Zamları Hk.

20.09.2020 Tarihinde gerceklesen Genel Kurulumuzda alinan kararlar geregi 2020 6. Ay / 2021 5. Ay Aidat tutari artmis ve Yillik 14,00TL+KDV X M2 olmustur.

Zamaninda Odenmeyen Aidatlar icin gecikme zammi tahakkuk ettirelecektir.

 2020 6.-7.-8.-9.-10. aylarin aidatlarini eski aidat tutarindan odeyenlere fark yansitilacaktir.

Aidat Tablosu Aşağıda Verilmiştir.

2019 YILI OLAĞAN GENEL KURUL GÜNDEM VE DAVET HABERİ

S.S. İSTANBUL DERİ MAMÜLLERİ TOPLU İŞYERİ YAPI KOOPERATİFİ

YÖNETİM KURULUNDAN 2019 YILI OLAĞAN GENEL KURULUNA DAVET

 

SAYIN ORTAĞIMIZ;

Kooperatifimizin 2019 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı, aşağıdaki gündem maddelerini görüşüp gerekli kararları almak üzere; 20/09/2020 PAZAR GÜNÜ, SAAT: 10:00’DA’’Aykosan Toplantı Salonu ’nda (İkitelli OSB. Aykosan San. Sit. Çarşı Blok Teras Katı Başakşehir/İSTANBUL) adresinde yapılacaktır.

Bu toplantıda gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde, ikinci toplantı, yeni bir bildirime gerek kalmaksızın 04.10.2020 tarihinde aynı yer ve saatte yapılacaktır. Anılan günde, toplantı saatinde ve toplantı mahallinde mutlaka hazır bulunmanızı önemle rica ederiz.  

GÜNDEM:

1)-Açılış, Yoklama ve İstiklal Marşının okunması,

2)-Divan heyetinin seçilmesi,

3)-Yönetim kurulu yıllık çalışma raporu, denetim kurulu raporu, bilanço ve gelir-gider farkı hesabının okunması, Okunan raporlar ile bilanço ve gelir-gider farkı hesabının müzakeresi, oylanması ve karara bağlanması,

4)-Yönetim ve denetim kurullarının ayrı ayrı ibrasının oylanması ve karara bağlanması,

5)-Yönetim ve denetim kurulu üyelerinin seçimi, görev süresi ve asil ve yedek üye sayısının belirlenmesi, karara bağlanması; İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığında kooperatifimizi temsil etmek üzere, 1 Asil ve 1 Yedek üyenin seçilmesi, görev sürelerinin belirlenmesi, oylanması ve karara bağlanması; Kooperatifimizin bağlı olduğu Üst Kuruluş, S.S.Marmara Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifleri Birliğinde kooperatifimizi temsil etmek üzere 4 Asil ve 4 Yedek üyenin seçilmesi, görev sürelerinin belirlenmesi ve karara bağlanması,

6)-2020 yılına ait çalışma programı ile tahmini bütçenin okunması, müzakeresi, Ortaklardan toplanacak aidat miktarının, zaman ve ödeme esaslarının, zamanında ödenmeyen aidat ve diğer borçlar için kooperatife ödenmesi gereken gecikme bedelinin belirlenmesi, Yönetim ve Denetim kurulu üyelerine verilecek ücret ve huzur hakkının, Bütçede fasıllar arası aktarma yapması konusunda yönetim kuruluna yetki verilmesi, hususlarının görüşülmesi, ayrı ayrı oylanması ve karara bağlanması,

7)-Kooperatifimize ait 681 ada 1 parsel üzerinde yapılacak olan Sosyal Tesis binası inşaatının, hangi yöntemle (emanet, ihale, kat karışlığı) yapılacağı hususunun müzakere edilmesi oylanması; Yapım yöntemi belirlendikten sonra bu yöntemin uygulanması yönünde yönetim kuruluna yetki verilmesi hususunun görüşülmesi oylanması karara bağlanması,

8)-Eski Yüklenici firma Gürbüz İnşaat Taahhüt San. ve Tic. AŞ. ’nin kooperatifimiz aleyhine açmış olduğu davada, Kooperatifimiz, mahkemece verilen karar aleyhine Yargıtay’a başvurduğundan, temyiz incelemesi sonuçlanıncaya kadar icra işlemlerinin durdurulması için, icra dosyasına teminat verilmesi (nakit, banka teminat mektubu vb.) gerektiğinden, banka teminat mektubu almak, (banka teminat mektubunun teminatı olarak) kooperatifimize ait taşınmazlar üzerinde banka lehine ipotek tesis etmek üzere yönetim kuruluna yetki verilmesi hususunun müzakeresi, oylanması ve karara bağlanması,

9)- Eski yüklenici firma Gürbüz İnşaat Taahhüt San. ve Tic. AŞ.’nin, kooperatifimiz aleyhine açmış olduğu davada, mahkeme kararının yüklenici firma lehine (kooperatif aleyhine) kesinleşmesi halinde, yükleniciye ödenmesi gereken paranın; Kooperatif ortaklarından işyerleri hisse oranları esas alınarak yapılması, ödeme miktarının ve ödeme tarihlerinin belirlenmesi; Kooperatifimize ait gayrı menkullerin satılarak yapılması, borca yetecek miktarda satılacak bağımsız bölümlerin asgari m2 birim fiyatlarının belirlenmesi, asgari birim fiyatlarının altında olmamak üzere satışı; Bankadan kredi çekilerek yapılacak olması durumunda, alınacak kredinin miktarı, vadesi, ödeme planı ve kredinin teminatı olarak banka lehine ipotek tesis edilmesi; Yukarıda  açıklanan veya genel kurulda önerilecek yöntemlerden birini veya birden fazlasını kullanmak üzere yönetim kuruluna yetki verilmesi hususunun müzakeresi, oylanması, karara bağlanması,

10)-Dilek, Temenniler ve Kapanış.

 

 

 

Ek  : Vekaletname,

Notlar

1) Mazeretleri nedeniyle Genel Kurula iştirak edemeyecek ortaklarımız, yazılı vekalet vermek şartı ile başka bir ortağımızı veya birinci derece akrabasını (eş, anne, baba, çocukları, eşin anne ve babası) vekil tayin edebilirler.

2) Bir ortaklık payına birden fazla kişi sahip ise, ortaklardan birisini temsilci olarak görevlendirmesi gerekmektedir. (Daha evvel kooperatife temsilci belgesini veren ortaklarımızın, tekrar temsilci belgesi ibraz etmelerine gerek bulunmamaktadır.)4 kişi online