Aidat Zamları Hk.

14.11.2021 Tarihinde gerceklesen Genel Kurulumuzda alinan kararlar geregi 2021 6. Ay / 2022 5. Ay Aidat tutari artmis ve Yillik 20,00TL+KDV X M2 olmustur.

Zamaninda Odenmeyen Aidatlar icin gecikme zammi tahakkuk ettirelecektir.

 2021 6.-7.-8.-9.-10. ve 11. aylarin aidatlarini eski aidat tutarlariyla odeyenlere fark yansitilacaktir.

Aidat Tablosu Aşağıda Verilmiştir.

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

Ülkemizin özgürlük savaşının ilk raundu, yedi düvele karşı verilen mücadele ile bu milletin esareti hiç bir şekilde kabul etmeyeceğini tescil eden günün adıdır 29 EKİM.

Bu mücadele cephede her ne kadar bitti görünse bile, hakikatte bütün şiddeti ile devam ediyor. Ekonomide, eğitimde, bilişimde vs her alanda saldırılar devam etmektedir. 29 EKİM ruhu ile tümden bu saldırıları püskürtüğümüz, insanımızı özgürlük karakteriyle donattığımız gün bu günün mana ve ehemmiyetini kavramış ve bayramı hakettiğimiz an olmuş olur.

Bu vesile ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı En İçten Duygularımız İle Kutlarız.

2020 Yılı Genel Kurul Daveti ve Gündem Maddeleri
TAZİYE

Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Mehmet Mahşuk Gülaçar'ın ağabeyi Tayyip Gülaçar hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi bugün saat 12:00'de Kayabaşı Mezarlığı Hz. İsmail Camiinde kılınacak cenaze namazına müteakiben kaldırılacak ve defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar dileriz

Trios 2023 C Blok Lansman ve Temel Atma Töreni

Trios 2023 Projemizdeki C Blok  İnşaatının Lansman ve Temel Atma Töreni Yönetim ve Denetim Kurulumuzun Katılımıyla Gerçekleşti.

Başkanımız Mehmet Mahşuk Gülaçar'ın Yeni Esnaf Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sn. Nusret Kafasıbüyük ile Gerçekleştirdiği İnstagram Sohbetine Aşağıdaki Linkten Ulaşabilirsiniz.

https://youtu.be/XexCAm3DjoU

 

 

Staj Hk.

Sayın Cumhurbaşkanımızca verilen "Organize Sanayi Bölgeleri ve Endüstri Bölgeleri başta olmak üzere bütün işverenlerle çok daha yakın irtibata geçip, gençlerimizin üniversiteyi bitirdikten sonra değil, üniversiteyi bitirmeden staj döneminden başlamak üzere istihdamının sağlanması" talimatı doğrultusunda Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından bir çalışmanın başlatıldığı belirtilmiştir.

Bilindiği üzere staj uygulamaları mesleki bilginin kullanılması ve denenmesi fırsatını ortaya çıkaran önemli bir deneyimdir. Bu bağlamda, hem OSB'lerdeki firmaların kalifiye eleman ihtiyacının giderilmesi, hem gençlerin staj süreçlerinin daha verimli olması ve tecrübe kazanmasına imkân sağlayabilecek çalışmaların yapılması hem de istihdamın artırılması önem arz etmektedir.

Bu çalışma kapsamında, istihdam ve üretime sağladığı büyük katkı ile Türk sanayisinin lokomotifi haline gelen OSB'lerde yer alan firmaların ekte gönderilen formu doldurmaları ve Bölge Müdürlüklerine iletmeleri beklenilmektedir.

Formu doldurduktan sonra tarafımıza [email protected] adresine göndermenizi önemle rica ederiz.

Saygılarımızla.

 

Formu indirmek için;

https://duyuru.iosb.org.tr/i/OQ3Pbi5VdcuJmiZqNd9xcavoMfx-WYl8

2020 YILI YILLIK İŞLETME CETVELLERİ HK.

T.C. İstanbul Valiliği, İl Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü’nün 06/01/2021 tarih ve

E.2211624 sayılı (İOSB’de 07/01/2021 - 97 sayıda kayıtlı) Yıllık İşletme Cetveli konulu mail ekinde yer alan yazısında özetle;

2020 yılı Yıllık İşletme Cetvellerinin 30/04/2021 tarih, saat: 23:59’a kadar zamanında verilmesi gerektiği belirtilmektedir.

Detaylı bilgileri içeren ilgili yazı aşağıdadır.

Bilgi edinilmesini rica ederiz.

MESAİ SAATLERİ HK.

DUYURU

İstanbul Valiliği’nin emirleri ile Organize Sanayi Bölgesi’nde çalışma saatleri 07:00-16:00 saatleri arasıdır. ‘Ayrıca işletmeler mesai ve vardiyalı çalışmaları durumunda mesai ayarlanması kendi takdirlerindedir’ denilmektedir.

İşletmecilerimize duyurulur.

VERGİ BARIŞI BİLGİLENDİRMESİ HK.

 

Basaksehir Belediyesi tarafindan vergi ödemeleriniz ve vergi barisi basvurulariniz icin mobil arac tahsis edilmistir. Mobil aracta kredi karti ile ödeme yapilabilecektir. Mobil arac 03.12.2020 (Persembe) tarihinde saat 11:00 - 15:00 saatleri arasinda TRIOS B Blok önünde hizmet verecektir.
 

İSTANBUL VALİLİĞİNİN ÇALIŞMA SAATLERİ HAKKINDAKİ BASIN AÇIKLAMASI

Organize Sanayi Bölgeleri, Küçük Sanayi Siteleri ve Sanayi Kuruluşları için mesai saati başlangıcının 07:00 olması kaydıyla fazla mesai veya vardiyalı çalışma yapmak isteyen firmalarımızın mesai bitiş saatlerini belirleme yetkisi kendi takdirlerindedir.

COVİD-19 KAPSAMINDA DÜZENLENEN ÇALIŞMA SAATLERİ HAKKINDA
SÖZ MEYDAN'ı Programındaki Röportaj

Başkanımız Mehmet Mahşuk Gülaçar'ın 19.10.2020 tarihinde TV5'de yayınlanan SÖZ MEYDAN'ı programındaki röportajı.

Aidat Zamları Hk.

20.09.2020 Tarihinde gerceklesen Genel Kurulumuzda alinan kararlar geregi 2020 6. Ay / 2021 5. Ay Aidat tutari artmis ve Yillik 14,00TL+KDV X M2 olmustur.

Zamaninda Odenmeyen Aidatlar icin gecikme zammi tahakkuk ettirelecektir.

 2020 6.-7.-8.-9.-10. aylarin aidatlarini eski aidat tutarindan odeyenlere fark yansitilacaktir.

Aidat Tablosu Aşağıda Verilmiştir.

2019 YILI OLAĞAN GENEL KURUL GÜNDEM VE DAVET HABERİ

S.S. İSTANBUL DERİ MAMÜLLERİ TOPLU İŞYERİ YAPI KOOPERATİFİ

YÖNETİM KURULUNDAN 2019 YILI OLAĞAN GENEL KURULUNA DAVET

 

SAYIN ORTAĞIMIZ;

Kooperatifimizin 2019 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı, aşağıdaki gündem maddelerini görüşüp gerekli kararları almak üzere; 20/09/2020 PAZAR GÜNÜ, SAAT: 10:00’DA’’Aykosan Toplantı Salonu ’nda (İkitelli OSB. Aykosan San. Sit. Çarşı Blok Teras Katı Başakşehir/İSTANBUL) adresinde yapılacaktır.

Bu toplantıda gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde, ikinci toplantı, yeni bir bildirime gerek kalmaksızın 04.10.2020 tarihinde aynı yer ve saatte yapılacaktır. Anılan günde, toplantı saatinde ve toplantı mahallinde mutlaka hazır bulunmanızı önemle rica ederiz.  

GÜNDEM:

1)-Açılış, Yoklama ve İstiklal Marşının okunması,

2)-Divan heyetinin seçilmesi,

3)-Yönetim kurulu yıllık çalışma raporu, denetim kurulu raporu, bilanço ve gelir-gider farkı hesabının okunması, Okunan raporlar ile bilanço ve gelir-gider farkı hesabının müzakeresi, oylanması ve karara bağlanması,

4)-Yönetim ve denetim kurullarının ayrı ayrı ibrasının oylanması ve karara bağlanması,

5)-Yönetim ve denetim kurulu üyelerinin seçimi, görev süresi ve asil ve yedek üye sayısının belirlenmesi, karara bağlanması; İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığında kooperatifimizi temsil etmek üzere, 1 Asil ve 1 Yedek üyenin seçilmesi, görev sürelerinin belirlenmesi, oylanması ve karara bağlanması; Kooperatifimizin bağlı olduğu Üst Kuruluş, S.S.Marmara Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifleri Birliğinde kooperatifimizi temsil etmek üzere 4 Asil ve 4 Yedek üyenin seçilmesi, görev sürelerinin belirlenmesi ve karara bağlanması,

6)-2020 yılına ait çalışma programı ile tahmini bütçenin okunması, müzakeresi, Ortaklardan toplanacak aidat miktarının, zaman ve ödeme esaslarının, zamanında ödenmeyen aidat ve diğer borçlar için kooperatife ödenmesi gereken gecikme bedelinin belirlenmesi, Yönetim ve Denetim kurulu üyelerine verilecek ücret ve huzur hakkının, Bütçede fasıllar arası aktarma yapması konusunda yönetim kuruluna yetki verilmesi, hususlarının görüşülmesi, ayrı ayrı oylanması ve karara bağlanması,

7)-Kooperatifimize ait 681 ada 1 parsel üzerinde yapılacak olan Sosyal Tesis binası inşaatının, hangi yöntemle (emanet, ihale, kat karışlığı) yapılacağı hususunun müzakere edilmesi oylanması; Yapım yöntemi belirlendikten sonra bu yöntemin uygulanması yönünde yönetim kuruluna yetki verilmesi hususunun görüşülmesi oylanması karara bağlanması,

8)-Eski Yüklenici firma Gürbüz İnşaat Taahhüt San. ve Tic. AŞ. ’nin kooperatifimiz aleyhine açmış olduğu davada, Kooperatifimiz, mahkemece verilen karar aleyhine Yargıtay’a başvurduğundan, temyiz incelemesi sonuçlanıncaya kadar icra işlemlerinin durdurulması için, icra dosyasına teminat verilmesi (nakit, banka teminat mektubu vb.) gerektiğinden, banka teminat mektubu almak, (banka teminat mektubunun teminatı olarak) kooperatifimize ait taşınmazlar üzerinde banka lehine ipotek tesis etmek üzere yönetim kuruluna yetki verilmesi hususunun müzakeresi, oylanması ve karara bağlanması,

9)- Eski yüklenici firma Gürbüz İnşaat Taahhüt San. ve Tic. AŞ.’nin, kooperatifimiz aleyhine açmış olduğu davada, mahkeme kararının yüklenici firma lehine (kooperatif aleyhine) kesinleşmesi halinde, yükleniciye ödenmesi gereken paranın; Kooperatif ortaklarından işyerleri hisse oranları esas alınarak yapılması, ödeme miktarının ve ödeme tarihlerinin belirlenmesi; Kooperatifimize ait gayrı menkullerin satılarak yapılması, borca yetecek miktarda satılacak bağımsız bölümlerin asgari m2 birim fiyatlarının belirlenmesi, asgari birim fiyatlarının altında olmamak üzere satışı; Bankadan kredi çekilerek yapılacak olması durumunda, alınacak kredinin miktarı, vadesi, ödeme planı ve kredinin teminatı olarak banka lehine ipotek tesis edilmesi; Yukarıda  açıklanan veya genel kurulda önerilecek yöntemlerden birini veya birden fazlasını kullanmak üzere yönetim kuruluna yetki verilmesi hususunun müzakeresi, oylanması, karara bağlanması,

10)-Dilek, Temenniler ve Kapanış.

 

 

 

Ek  : Vekaletname,

Notlar

1) Mazeretleri nedeniyle Genel Kurula iştirak edemeyecek ortaklarımız, yazılı vekalet vermek şartı ile başka bir ortağımızı veya birinci derece akrabasını (eş, anne, baba, çocukları, eşin anne ve babası) vekil tayin edebilirler.

2) Bir ortaklık payına birden fazla kişi sahip ise, ortaklardan birisini temsilci olarak görevlendirmesi gerekmektedir. (Daha evvel kooperatife temsilci belgesini veren ortaklarımızın, tekrar temsilci belgesi ibraz etmelerine gerek bulunmamaktadır.)

G.O.Paşa Belediye Başkanımız H. Tahsin Usta

       Çok kiymetli İstanbul Gaziosmanpaşa Belediye başkanımız Hasan Tahsin Usta bey, KOOPERATİFİMİZİ ziyaret etmiştir. 


       Türkiye’nin sanayi alanında benzeri olmayan, İngiltere’de Endüstriyel karma sanayi inşaat dalında 3 ödül almış TRİOS 2023 yeni nesil sanayi sitemizin inşaat kurgusu, ihale aşaması, inşa süreci, sanayicimizin üretimlerini gerçekleştirmek için işletmeye açılışı ile ilgili bilgileri, değerli Başkanımıza sunma imkanı bulduk. 


       Üyelerimizin hakları olan işyerlerini, hakkaniyet ve adalet ölçüleri içerisinde nasıl paylaştığımızı sağlayan metod ve yöntemi hakkında zati alilerini bilgilendirme bahtiyarlığını yaşadık. 


       Bu mutlu anları bize yaşatan Gaziosmanpaşa Belediye Başkanımız Hasan Tahsin Usta beyefendiye, tüm üyelerimiz adına şükranlarımızı sunuyor, kendilerinden Allah razı olsun diyoruz.

Lonca İş Sohbetlerine Davetlisiniz.

Başkanmız Sayın Maşuk Gülaçar, 14 Temmuz Salı Günü Saat 21:30 da Lonca Sohbetlerinin konuğu olacaktır.

DEZENFEKTE ÇALIŞMALARIMIZ

Kooperatifimiz içerisindeki tüm blokların dezenfekte çalışmaları tamamlandı.

 

Yeni Koronovirüs Riskine Karşı 14 Kural

Covid-19 yeni tip korona virüsü ile ilgili olarak Bakanlığımız tarafından hazırlanan resmi yazı ekte gönderilmiştir.

İstanbul Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü

LONCA İŞ BULUŞMALARININ BU YILKİ İLK TOPLANTISINDA ‘’ŞEYH-ÜL MEŞAYIH’’ BELGELERİ SAHİPLERİNİ BULDU

"Milli ve Yerli Esnaf Platformu" sloganıyla yola çıkan Lonca İş Buluşmalarının 2020'deki ilk toplantısı Eşref Küçükateş öncülüğünde Bayrampaşa/Kocatepe Wish More Otel’de FÖY Ödeme Sistemleri A.Ş. sponsorluğunda gerçekleştirildi. Vakıf Katılım Bankası Genel Müdürü İkram Göktaş’ın hediyesi Türkiye Katılım Bankaları Birliği (TKBB) yayını “Yaşayan ve Gelişen Katılım Bankacılığı” kitabı programın destekleyicisi FÖY Ödeme Sistemleri A.Ş.’nin hediyeleriyle birlikte tüm misafirlere dağıtıldı.    

AHİ geleneğinde olduğu gibi Kur’an Tilavetiyle başlayan programın sunuculuğunu da Eminönü Hobyar Cami İmamı Hacı Arıcı yaptı. Eşref Küçükateş, ŞEYH-ÜL MEŞAYIH Belgesini bu yıl vermeye başladıklarını 2016’dan itibaren bu sistemin var olduğunu belirtti. ‘’Milli ve Yerli Esnaf Buluşmalarına’’ onur konuğu olarak katılarak destek ve katkılarını esirgemeyen; Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris GÜLLÜCE, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila AYDINER. Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram GÖKTAŞ. Albayraklar Holding Genel Koordinatörü Prof. Dr. Ömer BOLAT. AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin AKBAŞOĞLU. İTO Eski Yönetim Kurulu Başkanı – Öğretim Üyesi ve Akademisyen Murat YALÇINTAŞ. İstanbul Halk Ekmek Genel Müdürü Salih BEKAROĞLU. Darülaceze Başkanı Hamza CEBECİ. İstanbul İl Emniyet Müdür Yardımcısı Kadir ALÇIKAYA. Emlak Katılım Bankası Eski Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Zeki SAYIN. İTO Meclis Üyesi ve Enerji Verimliliği Derneği Başkanı Gökhan Murat KALSIN’a vereceklerini ve bundan sonra bu toplantıları geleneksel hale getirerek her yıl OCAK ayında ŞEYH-ÜL MEŞAYIH belgesi vermeye devam edeceklerini belirtti.

REGAİP KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN

Üç ayların başlangıcı, 11 ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif'in habercisi Regaip Kandilinizi tebrik ediyor, ülkemize, İslam alemine ve tüm dünyaya hayırlara vesile olmasını diliyoruz.

YÖNETİMDEN KİRALIK İŞYERİ

DERSAN KOOPERATİF YÖNETİMİNDEN 

S6-E 1.KAT 1.300m2

KİRALIK İŞYERİ

 

TÜRKİYE TRİOS 2023 PROJESİ İLE DÜNYA TEKNOLOJİSİNDEN PAYINI ALMAK İÇİN HAZIRLANIYOR

Dersankoop Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mahşuk Gülaçar Aralık 2019’da TGRT EURO TV’ de TRİOS 2023 Projesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. 

Gülaçar: ‘’Deri Sanayicileri Kooperatifine, TRİOS 2023 projesini ilave ederek buradaki üye sayımızı 1600’e çıkardık. Dersankoop’a 353 tane yeni fabrika ilave oldu. Türkiye’nin ilk ve tek yeni nesil endüstri merkezi TRİOS 2023 ile ikitelli organize sanayi bölgesinin değişim, dönüşüm ve gelişim mantığını yeniden kurgulayacağız. ‘’

 

Aşağıdaki linke tıklayarak izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=GGou33TTiLY

“ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİNİN ŞEHİR KÜLTÜRÜ İÇİNDE KONUMLANDIRILMASI”

Ocak 2020'de Dersankoop Yönetimi, Esnaf Bülteni'nin sorularını yanıtladı. Eski OSB’lerin konumlandırılmasını ve verimsiz OSB’lerden verim alınabilmesini aktaran röportajda, eski İOSB'de olması gereken kentsel dönüşüm eylem planından sıkça bahsedildi.

EKONOMİDE ÇARKLAR DÖNÜYOR

Türkiye ekonomisinde çarklar dönüyor. Sene başından bu yana ihracat artıyor, ithalat azalıyor ve cari açık her geçen gün eriyor. Ekonomik büyüme devam ederken gözler küçük ve ortaboy işletmelere çevirildi. 

Ülke TV' de, ‘’Türkiye’de sanayi kesimine baktığımızda genelde, düşük teknolojili ve katma değeri düşük ürünler bulunmaktadır. Bu durumda küçük işletmeler nitelikli üretim yapan sanayicilere nasıl dönüşebilir?’’  sorusunun, sorulması üzerine  Başkan Gülaçar şu açıklamada bulundu;

‘’Türkiye’de küçük sanayicinin dünyası yüreği sızlayan acılı bir alan. Küçük işletmeler ülkemizin en hakiki damarıdır. Dünyada medeniyetler inşa eden devletler var, bu medeniyetler bugün maalesef kendilerini takdim etmektedirler. Günümüzdeki medeniyet tamamıyla ekonomik güce dayanıyor. Masada ekonomik güç konuşuluyorsa bizim de üretmemiz lazım eğer biz bir medeniyeti temsil edeceksek, bu medeniyeti dünyaya takdim etmek için çaba ve gayretimiz olacaksa sevgiye değerli, mutluğa değerli, adalete değerli bir medeniyet inşa edecek ve bütün insanlığı mutlu edeceksek bugünün en önemli argümanı ekonomik güçtür ve bu gücün ana kaynağı da küçük işletmelerden başlamak üzere ekonomik çarkın dönüşümüdür.’’

 

TÜRKİYE’NİN EN KANLI VE EN KARANLIK GECESİ 15 TEMMUZ

Ülke TV, Kazançlı Fırsatlar'da 15 Temmuz darbe girişimine yönelik ‘’ Türk sanayicisinin 15 Temmuz darbe girişimine tepkisi nasıldır?’’ sorusunun, sorulması üzerine Dersankoop Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mahşuk Gülaçar şu açıklamalarda bulundu:

BÜROKRASİDEKİ TIKANIKLIKLAR SANAYİCİNİN ÖNÜNÜ TIKIYOR

Dünya pazarından pay almak isteyen sanayici kendini yalnız hissediyor. Dersankoop ikitelli organize sanayi bölgesindeki 38 kooperatiften biridir. 1984 yılında, deri sanayicileri için faaliyet alanı olarak tahsis edilmiştir. Bugün bütün sanayi kesimindeki üreticiler de hizmetlerini burada sürdürmektedir.

ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİNİN ACİL İHTİYAÇLARI BELİRLENİYOR

AKİT TV’de, ‘’Türkiye son 3 yılda kentsel dönüşümü konuştu, organize sanayi bölgeleri de birçok kez konu edildi. Bazı yerel yönetim başkan adaylarının organize sanayinin İstanbul dışında olması gibi çeşitli açıklamaları oldu. Çevre ve şehircilik bakanı da, bir takım açıklamalarda bulundu. Bu süreci siz nasıl görüyorsunuz? Organize sanayi bölgeleri ile ilgili, nasıl bir süreç yönetilmeli?’’ sorusunun, sorulması üzerine Dersankoop Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mahşuk Gülaçar: 

DERSANKOOP 2023 YILI HEDEFLERİNE ADIM ADIM YAKLAŞIYOR

TGRT EURO TV’de Dersan Kooperatifi bünyesinde inşa edilmiş TRİOS 2023 Yeni Nesil Endüstri ve Sanayi Merkezi ile ne amaçlandığının sorulması üzerine Başkan Gülaçar şu açıklamalarda bulundu:

''Türkiye’nin 2023 yılı hedeflerini gerçekleştirmesi için ihtiyacımız olan doneleri tespit ederken, hiç şüphesiz mikro adımlarla, makro planlar yapmamız gerekiyordu. 2023 yılı hedefleri çok önemli hedefler, kişi başına milli gelirin 20 bin dolar olması ihracatın 500 milyar dolara ulaşması demektir. Üretimi ön planda tutan bir sanayi politikası ile 'dünyaya üretim masasında, biz de varız' diyebileceğimiz anlayışı temsil edecek ruh bizlerden ülkemiz adına talep edilmektedir. Biz bu sese kulak verdik elimizdeki imkânları, politikayı esas alan anlayışa ve buna hizmet edebilecek çalışmaları yapabilen formatta, değerlendirmenin yolunu izliyoruz.’’

TRİOS 2023 PROJESİ İLE ÜRETİCİLER YENİ BİR DÜNYAYA HAZIRLANIYOR

Dersankoop Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mahşuk Gülaçar, Business Channel Türk TV’de TRİOS 2023’le ilgili soruları yanıtladı.

Gülaçar: ‘’Bizler Türkiye için 2023 hedefleri olan insanlarız. Türkiye’de sanayi denince akıllara kir, pas ve yağ görüntüsü geliyor. TRİOS 2023 projesinde temel amacımız ‘iş insan için olmalı, insan iş için olmamalı’ anlayışı ile projeye bakış açımızı doğru perspektifte yoğunlaştırmaktı. Bunun sonucunda 450 tane fabrika, 95 tane mağaza, spor kompleksleri, ibadet merkezleri, sosyal tesisler, otelcilik tüm bunları TRİOS 2023 ile bütünleştirdik ve yapmış olduğumuz proje İngiltere’de endüstriyel tasarım ve karma sanayi dalında 3 ödül aldı, bu Türkiye için büyük bir gurur.’’ açıklamasında bulundu.

 

DÜNYA PAZARI HIZLA GELİŞİYORKEN, ÜRETİCİLER YENİ ANLAYIŞLAR BENİMSİYOR

Business Channel Türk TV'de; ‘’Dijital çağdayız ve bu çağda birçok yeni yazılımlar üretiliyor. Fabrikalar her şeyi kontrol etme yetkisine sahip, üretim ve kazanç analizlerini yapabilecek yazılımlar ve mühendislikler mevcut. Bu kaynakları kimse kullanmıyor mu?’’ sorusuna, Dersankoop Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mahşuk Gülaçar yanıt verdi.

Gülaçar: ‘’Mevcut kaynaklarımızı bilinçli şekilde kullanmıyoruz, sanayiyi bilge insan kriterine uygun halde değerlendirmeye almadığımız için 6,5 yaşındaki sanayiciyi terk etmiş oluruz ve mevcut sıkıntılar katlanarak devam eder. Ümidimiz yüksek, bu ümide örnek olacak bir tek şey söylenebilir; 1950 yıllarına kadar dünyadaki ekonomi ile ilgili eğitim veren kurumlar arz - talep eğrisi üzerinde yürümüştü. Bugün en iyi üniversitelerimizde arz - talep eğrisi üzerinden verilen eğitimler devam etmektedir. Japonya 1950 yılında bunu değiştirdi ‘Arz’ı sunarım talebi doğururum’ dedi. Bu cümle bugün Japonya gibi bir devi ortaya çıkardı. Ülkemizde ümitsizlik yok, bizim bu gizemli noktada sanayiyi fark etmemiz gerekiyor. İthal etmiş olduğumuz ürünlerin içinde, üretim kabiliyeti taşıdığımız ürünlere adapte olursak ve üniversitelerimiz, tezgâhlarımızda ürettiğimiz ’iş için, bilgi üretmek’ anlayışını benimserse alt yapımızı rahatlıkla kurabiliriz. Türk milleti bunu da başaracaktır.’’

DİJİTAL ÇAĞ YAKLAŞTI ÜRETİM DÜNYASI ŞEKİL DEĞİŞTİRİYOR

Ülke TV İş Dünyası’nda, ''Türkiye’nin özellikle organize sanayi bölgelerinden başlayıp yükselen bir gücü var, üretim güçlerimiz nasıl daha değerli hale gelebilir?'' sorusunun, sorulması üzerine Dersankopp Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mahşuk Gülaçar şu ifadelerde bulundu:

 ‘’Her şey bilimin gözetimi altında gelişen, tartılan ve sonuca en güzel faydayı sağlayacak şekilde, çözüm noktasına ulaştırmanın yöntemini belirleyen anlayışla, hareket etme noktasında saklıdır. Çağımız sanayide dijitalleşme çağıdır. Bizler bu çağın ya aktörleri ya da yönlendirilen kişileri olacağız. Çağın aktörü olanlar ile aramızda nasıl farklar var, bunları çok iyi irdelemeliyiz. Bu çağın değerinde sanayi merkezleri var, İş yerleri, üretim merkezleri, yöneylem politika merkezleri var. Üreten güçlerin temsilci kabiliyetleri olan kurumlar, bunlar bizim değerimizde varlar. Bu çağın aktörleri çok daha organik, çok daha hazırlıklı planlamalarla kendilerini üretim anlayışına hazırlama evreleri yaşıyorlar. Dünya değişiyor sanayi algısı, kullanılan araçlar kabuk değiştiriyor.’’ 

 

 

ÜRETİM ALANLARINDA İHRACAT HEDEFLERİNİ GÜVENİLİR İMAJ BELİRLİYOR

Ülke TV İş Dünyası’nda, Üretmek bir yana ihraç etmemiz gerekiyor, hedeflenen ihracat seviyesi nedir sorusunun sorulması üzerine Dersankoop Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mahşuk Gülaçar şu görüşlere yer verdi:

‘’Üniversitelerimizi ve siyasi kadroyu devreye sokarak o üretici kabiliyetlerimizin sancılarını bir an önce tedavi masasına yatırarak daha verimli ürünleri, üretebilecek seviyeye ulaştırmaları gerekiyor.’’

GELİŞEN TÜRKİYE 'DE ÜRETİMİN ÖNEMİ GÜN GEÇTİKÇE ARTIYOR

Ülke TV, İş Dünyası’nda ''üretimin gücünü arttırmada sanayi bölgelerinin potansiyeli neden kullanılamıyor?'' sorusunun, sorulması üzerine Dersankoop Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mahşuk Gülaçar önemli açıklamalarda bulundu. 

Gülaçar: ‘’Eski sanayi merkezlerini, ülke ekonomisine katkı verebilecek niteliklere kavuşturmalı ve bu merkezleri yeni bir heyecan, yeni bir aktivite merkezi haline getirmeliyiz.’’ 

 

SANAYİDE DÖNÜŞÜM SÜRECİ BAŞLIYORKEN, ARGE NİTELİKLİ ÜNİVERSİTELERİN DE ÖNEMİ ARTIYOR

Dersankoop Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mahşuk Gülaçar’a Ülke TV’de, yazılımlarda dışa bağımlılığın her alanla yüksek olduğu ülkemizde, OSB’lerin durumunun ne olduğu sorulması üzerine;

 

ENDÜSTRİ 4.0 İLE BİRLİKTE, SANAYİDE YENİ STRATEJİLER BELİRLENİYOR

Ülke Tv İş Dünyası’nda Endüstri 4,0 çağı ile ilgili açıklama yapan Dersankoop Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mahşuk Gülaçar, ‘’Kolektif bir akılla hareket edersek, sanayi kuruluşlarımızın ne yapmak istediklerini masada görünür hale getiririz. Her ferdi atraksiyon, bilinçli bir planlama ile gelişim evleri içinde yer almazsa, ya orayla istifade ediyor, ya da tıkıyor. Endüstri 1, 0 ile mekanik, 2,0 evresi ile elektrik, endüstri 3,0 ile dijital otomasyon, endüstri 4,0 ile internet ağı, siber ağ - fiziksel sistemlere dayalı üretimin devreye girişi ve yeni nesil teknolojiye geçiş yapıldı. Türk sanayisinin, gelişim evrelerinde temel ihtiyacı planlamadır.’’ İfadesini kullandı.

 

ÜRETİM ALANLARINDA PERSONEL SORUNU ÇOĞALIYOR

Ülke TV’de, Dersankoop Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mahşuk Gülaçar’a Türkiye’de mesleki üniversiteler ve liselerden mezun olan öğrencilerin, yeni mezun olduğu için işsiz olmasının nedeni sorulması üzerine Başkan Gülaçar şu açıklamalarda bulundu: ’Bizler, eğitimli insanların yapabilecekleri ürünleri, üreten sanayinin sahibi değiliz. Üretim kabiliyetlerimiz sıkıntısız şekilde eleman bulsunlar diye, üniversitelere öğrenciler gönderiyoruz, bu öğrenciler ileride kendi istikballerini kurtarsınlar ve memlekete faydaları dokunsun istiyoruz.  Öğrencilerimiz, planlı şekilde üretim alanlarının içine sevk edilirse aldığı eğitimi nerede kullanacağını okulunu bitirmeden öğrenmiş olur. Bu planlamalar uygulandığı takdirde; hem işveren, hem de gençlerimiz açısından karşılıklı fayda sağlayacakları büyük bir avantaj olur.’’ 

 

 

 

ÜRETİCİLER ARTIK TEZGAHLARINDA, FİKİR SERMAYELERİNİ DE GÖRMEK İSTİYOR

Dersankoop Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mahşuk Gülaçar Ülke TV’de, Dersankoop yönetiminin titizlikle yürüttüğü çalışmalar arasında, Türkiye'nin 2023’yılı ekonomik hedeflerinin de yer aldığını belirtti.

DERSANKOOP YÖNETİMİ SANAYİCİNİN SESİ OLMAYA DEVAM EDİYOR

 Dersankoop Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mahşuk Gülaçar, Ülke TV ’de sanayiciyi temsil eden tüm kurumlara, bazı açıklamalarda bulundu.

“TİCARET VE SANAYİ ALANLARINDA, GELİŞİMİN-DEĞİŞİMİN-DÖNÜŞÜMÜN YOLU”

Dersan Koperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mahşuk Gülaçar'ın Aralık 2019’da ''Esnaf Bülteni'' ekonomi dergisine konu olan makalesi “TİCARET VE SANAYİ ALANLARINDA, GELİŞİMİN-DEĞİŞİMİN-DÖNÜŞÜMÜN YOLU”  oldu. Gülaçar, makalesinin devamının gelecek aylarda da ''Esnaf Dergisi'' okurları için yayınlanacağını açıkladı.

EMLAK'TA TERCİHLER DEĞİŞTİ

Türkiye’de ekonomik koşullar hızla değişiyor ve bu değişimler hayatımızı doğrudan etkiliyor. Yatırımın en karlı ve en yoğun olduğu yerlerin başında ise Organize Sanayi Bölgeleri var. Ev almak mı daha karlı, yoksa işyeri mi? Show ana haber muhabiri sordu,  Dersankoop Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mahşuk Gülaçar açıkladı.

 
 
AKILLI ÜRETİM ÇAĞI HIZ KESMEDEN YAKLAŞIYOR TRİOS 2023 YENİ NESİL ENDÜSTRİ VE SANAYİ MERKEZİ YERİNİ ALDI

Dersankoop yönetim kurulunun, titizlikle yürüttüğü çalışmalar arasında TRİOS 2023 Yeni Nesil Endüstri Merkezi de yer alıyor. İkitelli organize sanayi bölgesinde Deri Sanayicileri Kooperatifi’nin inşa ettiği TRİOS 2023 Projesi büyük ve küçük tüm işletmeleri aynı çatı altında topladı. Artık sanayi merkezleri şehir merkezlerine uyumlu hale geliyor. Sanayiciler bu modern dönüşüm planından oldukça memnunlar. 

İkitelli organize sanayi bölgesinde Deri Sanayicileri Kooperatifi’nin inşa ettiği TRİOS 2023 Projesi endüstriyel karma sanayi dalında, İngiltere’de 3 ödül aldı. TRİOS 2023 Projesi Türkiye’nin ilk ve tek ‘’Endüstri ve Sanayi Merkezi’’ olma özelliğini taşıyor.

SANAYİ DÜNYASINDA İHRACAT VE İTHALATIN TEMELİNDE LOJİSTİK HİZMETLER DE YER ALIYOR

Dersankoop Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mahşuk Gülaçar Ülke Tv 'de, sanayi kaynaklarının doğru kullanıldığı takdirde, üretimin gelişmesi için olmazsa olmaz hizmetlerin arasında lojistik hizmetlerin de bulunduğunu vurguladı.

 

OLASI BİR DEPREMDE ACİL TOPLANMA ALANLARI

İSTANBUL'DA 26.09.2019’DA YAŞANAN 5,8’LİK DEPREM BÜYÜK PANİĞE NEDEN OLURKEN KENTTEKİ TOPLANMA ALANLARI DA YENİDEN GÜNDEME GELDİ 

 

TRİOS 2023 A ve B BLOK TAPULARI SAHİPLERİYLE BULUŞUYOR

Dersankoop ve TRİOS 2023 Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mahşuk Gülaçar'ın TRİOS 2023 A ve B bloğun, tapularını teslim etmeden önce yaptığı bilgilendirici konuşmada, her üyenin hakkına sonuna kadar sahip çıkacaklarını ifade etti. 

Üyelerin destekleyici tutumu, törenin coşkulu geçmesini sağladı. 

  

TRİOS 2023 TAPU DAĞITIMI İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

TRİOS 2023 TAPU DAĞITIMI İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

2 adet Fotoğraf
İkametgah Sureti (Muhtarlıktan ya da E-Devletten)
Noterden aslı gibidir onaylı Kimlik Fotokopisi
 
NOT: Posta ya da kargo yolu ile istenen evrakları gönderebilirsiniz.
 
Adres: S.S. İstanbul Deri Mam. T.İ.Y.K.
İOSB MH. DERSAN KOOP. SAN.SİT. S6-E BLOK 1.KAT NO:202
BAŞAKŞEHİR - İSTANBUL
 

 

TRİOS 2023 SİTE KURALLARI

Sayın site sakinlerimiz; birlikte, huzurlu, iyi komşuluk ilişkileri, toplu yaşam kuralları ve saygı çerçevesinde yaşamamız hep birlikte  bazı kurallara uymamız ve uygulamamız neticesinde mümkündür. Bu nedenlerle, sitemiz yönetim planında da yazılı olan ortak yaşam kurallarını bilgilerinize sunar,  uygulanmasını ve uyulmasını rica ederiz. Göstereceğiniz  katkı ve anlayışınız için teşekkür ederiz. 

TRİOS 2023 TEKNİK - MEKANİK - TAMİR VE TADİLAT İŞLERİ KURALLARI

 

TRİOS 2023 Sanayi ve Ticaret Merkezindeki işyerlerinde yapılmak istenenen tüm elektrik, mekanik ve inşaat işleri için Yönetimden izin alınmalıdır. Maliklerin veya kiracıların işyerlerinde yapacağı tamir, tadilat ve teknik işler için Yönetim tarafından Özel Teknik Şartnameler belirlenmiştir. Bu şartnamelerle ilgili bilgiler ve yapılması gerekenler özetle aşağıda yer almaktadır. İşlerin detayları için ekteki şartnameler incelenmelidir.

TRİOS 2023 TAPU DAĞITIMI HAKKINDA

 

TRİOS 2023 projemizdeki 164 işyerimizin tapu için gerekli olan rayiç bedelleri belediyeden alınmıştır.

Pay bedellerini ödeyen ortaklarımıza tapu verilme işlemine başlanmış bulunmaktadır. Tapuların verilebilmesi için TRIOS'taki her dükkan için 2 adet fotoğraf, noterden aslı gibidir yapılmış kimlik fotokopisi ve ikamet adresini gösterir belge gerekmektedir. Saygılarımızla. Yön.Kur.Bşkn. M.Mahşuk Gülaçar

TRİOS 2023 TAPULAR HAKKINDA

Değerli ortaklarımız,

TRIOS2023 projemizdeki işyerlerine ait tapuların verilmesi için Başakşehir Belediyesi'ne rayiç bedellerinin tarafımıza verilmesi için kooperatif olarak, müracatımızı yapmış bulunmaktayız. Ortaklarımız arasında pay değişim işlemlerini 28.02.2019 tarihine kadar tamamlamaları menfaatleri icabıdır. Mart ayı içerisinde TRIOS2023 projemizdeki işyerlerimizin tapuları dağıtılacaktır.

Saygılarımızla Yön.Kur.Bşk. M.Mahşuk Gülaçar3 kişi online