Trios&Dersankoop C Blok %70

Türkiye’nin modern sanayi merkezi TRİOS & Dersankoop C Blok’ta devam eden inşaat çalışmalarında önemli bir aşamaya gelindi. Sahadan gelen bilgilere göre bugün itibariyle kaba inşaat %70,11 seviyesine ulaştı. Öte yandan ince işçilikte de merdiven kaplamaları, elektrik ve mekanik sistemleri için çalışmalar sürüyor.

Başkanımız Gülaçar, Hak ve Kardeşlik Hareketi

Hak ve Kardeşlik Hareketi derneğinin daveti üzerine geçtiğimiz Pazar günü düzenlenen konferansa Başkanımız Mehmet Mahşuk Gülaçar'da katıldı. Kuran tilavetiyle başlayan konferans, yetkili isimlerin toplumsal dayanışma sunumlarıyla devam etti. Öte yandan konferans bitiminde dernek üyeleriyle toplu fotoğraf çektirildi.

 

İnşaat Alanında Son Durum

Türkiye'de modern sanayinin mimarı Dersankoop & TRİOS C Blok da inşaat çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Sahadan alınan güncel verilere göre, kaba inşaat bugün itibariyle yüzde 66,29 seviyesine ulaştı. İnce işçilik için sıvama/boyama çalışmaları devam ediyor. 
 

Hayırlı Cumalar

Sistem ve kurallar, toplumun gelişmesi, güçlenmesi, çalışma ortamlarının kolaylaştırılması ve netice itibari ile huzur, mutluluk, güzellikler içinde bir yaşamı sağlamak için vardır. Statik değil dinamiktir. Gelişimin, değişimin ve dönüşümün önünü tıkayan değil, bilakis bunları sağlayan, ön açan yazılı metinlerdir. Gelişen ülkelere gittiğinizde, sistemin böyle çalıştığını müşahede edersiniz. 

Ya Rab!
Ülkemizdeki kurumlarımızın başında bulunan insanların bu ahlak ve bakış tarzı ile önlerine gelen işlere bakmalarını nasip eyle…Makamlarını vatandaşlarımıza hizmet aracı, kendilerini de vatandaşa hizmetkar olarak algılayacak bir şuur ikram et… Onlara verdiğin zamanı hayırlı işlerde kullanmalarını, onları cehenneme sürükleyecek veballı işlerden uzak eyle… Bu cuma günümüzde, kalplerini, düşüncelerini ve hissiyatlarını temizleyecek şuura ermelerini, yaptıkları kötü icraatların kendilerinin felaketi olduğunu fark etmelerini ikram eyle…

İnşaat Alanında Son Durum

Türkiye'de modern sanayinin mimarı Dersankoop & TRİOS C Blok da inşaat çalışmaları devam ediyor. Sahadan alınan güncel bilgilere göre, kaba inşaat bugün itibariyle yüzde 64,29 seviyesine ulaştı.
İnce işçilikde mekanik havalandırma ve sıvı/boya çalışmalarına başlandı. 

#haber #sanayi #inşaat #ekonomi #üretim #bilgi 

Elektrik Kesintisi

 

TEİAŞ Ana çıkış yüksek gerilim kablolarında bakım çalışmaı nedeniyle 09 EKİM 2022 PAZAR saat 02.00 ile 02.00 arası (cumartesiyi pazara bağlayan gece) ve 10 EKİM 2022 PAZARTESİ saat 02.00 ile 02.30 arası (pazarı pazartesiye bağlayan gece) kısa süreli elektrik kesintileri olacaktır. Abonelerimize duyurulur.

 

Hayırlı Cumalar

Güzeli, iyiyi, safiyet ve samimiyeti lafazan duruşla değil, toplumununa eylem olarak taşıyan insanın adıdır dava adamı…

Güzeli, iyiyi, safiyet ve samimiyeti toplumuna sırtını köprü yaparak taşıyan insanın adıdır, dava adamı…

Ücretini, sermayesini yaptığı bu hayırlı dokunuşların karşılığı olarak insanından talep etmeyen, toplumunun yüreğine hayırlı insanın, itimat edilen emin insanın hikayesini yazanın adıdır, dava adamı…

Malezya diyarlarında ülkemizi izzetli, onurlu, güçlü ve hakim güç yapmak için karınca gibi durmadan gelişim, dönüşüm ve değişim şartlarını oluşturacak bilgi ve deneylere kendini vakfetmiş olan bir dava adamının varlığını duydum. Tanımak ve yaptıkları hazırlıkları görmek için, adı İRFAN olan dava adamının, ülkemize taşınsın diye kurduğu irfan sofrasına misafir oldum…

Yıllardır ülkemizi güçlü kılacak halisane kurulmuş, tarlalara numuneleri sığmayacak büyüklükte endüstriyel tarım anlayışının nasılını, pratiğe dönüştürmüş kocaman laboratuvarlar kurduğuna şahit oldum. Buralarda ürettiği bitkileri endüstriyel ürünlere ve ilaca dönüştüren muazzam bir fabrikayı devreye soktuğunu büyük bir memnuniyetle görme imkanım oldu.

Elinden seccadesini bırakmadan namazın hakkını ödemenin ne olduğunu sanki ispat etmeye çalışan örnek, onurlu bir müslümanı gördüm.

Namazın hakkını ödemeyi öğrenmemize vesile olmasını dilediğim cuma günümüzü, tebrik ediyorum.

Duyuru! Elektrik Kesintisi

TEİAŞ Ana çıkış yüksek gerilim kablolarında yapılacak bakım çalışması nedeniyle 25 EYLÜL PAZAR saat 02:00 ile 02:30 arası (cumartesiyi pazara bağlayan gece) ve 26 EYLÜL 2022 PAZARTESİ saat 02:300 ile 02:30 arası (pazarı pazartesi bağlayan gece) kısa süreli elektrik kesintileri olacaktır. Abonelerimize duyurulur.
#haber #bilgi #gündem #iosb #ikitelli #sanayi 

Ak Parti İl Başkanlığında Sanayiciler Toplantı Gerçekleştirdi

Dün Ak parti il başkanı daveti üzerine, Ak parti il başkanlığı toplantı salonunda sanayici ve üretici kaynaklarımızın sorunlarının görüşüldüğü bir değerlendirme toplantısı yapıldı.

Hayırlı Cumalar

Birbirlerine küfredenlerin içinden, en baba küfürleri gür bir sesle söyleyene kendi geleceğini, neslini ve değerlerini teslim eden bir topluma dönüştük malesef… 

Yıkılanı nasıl yapacağını, yapılacak işlere nasıl yaklaşacağını, geleceğe ait bizi rahata, huzura, güce ve onura nasıl kavuşturacağını, hazırladığı projelerle yönetmeye talip olanlara değer vermeyen bir topluma dönüştük malesef…

Gözümüzün içine baka baka, bizi nasıl kulanacaklarının plan ve proğramlarını yapanların davet ettikleri meydanlara kuzu kuzu giden bir topluma dönüştük malesef…

Memleketin talan edilmesine, eğitimin neden düzelmediğine, üretim için yapılması gerekenlerin neden yapılmadığına, şaşıranlar da biz olduk. Bu durumlara taaccüp edip yerinden kımıldamayanlar da…Kanımızı emercesine, alın terimizi dökerek kazandıklarımızı aldıkları kararlarla elimizden alanlara ihtiram gösterenler de biz olduk…

Dilerim ve isterim ki, Rabbım bu cuma günümüzde bize, bizim kendimize ettiklerimizi görme ve kavrama bilincini nasip eder. Bu duygu ve temeniyle cumamız mübarek olsun.
Mehmet Mahşuk Gülaçar 
Dersankoop & TRİOS Yönetim Kurulu Başkanı
#cuma #cumamesajı #cumasözleri 

TRİOS C Blok Elektrik Tesisat Proje İncelemesi

Başkanımız Mehmet Mahşuk Gülaçar’ın öncülüğünde Dersankoop & TRİOS C Blok’taki elektrik tesisat projesine ilişkin Dersankoop teknik ekibi ve müteahhit firma Bios Yapı’nın elektrik danışmanları arasında toplantı gerçekleştirildi. Başkanımız Gülaçar inşaatta devam eden son gelişmeler hakkında bilgiler alarak, “Benim için şu toplantı masasında yapılacak çalışma, oraya dikilecek kuleden daha değerlidir. O kuleyi verimli hale getirebilecek olan şuan ki düşünceleriniz ve gayretiniz olacak” ifadelerini kullandı. Ayrıca Başkanımız Gülaçar, süper pozenin önemine değinerek, gerçekleştirilen projenin Türkiye’ye katacağı değere dikkat çekti. Öte yandan toplantıda projeksiyon aracılığıyla elektrik tesisat projesine yönelik incelemeler sağlanarak, ekipler arasında fikir alışverişinde bulunuldu.

TRİOS & Dersankkop C Blok Havadan Görünüm

Türkiye'nin modern sanayi merkezi TRİOS & Dersankoop C Blok'a birde havadan bakın!

Hayırlı Cumalar

Doğan her çocuk insanlık için hem büyük bir imkan, hemde büyük bir sorundur. Okullar açıldı, yine nutuklar, başarı dilekleri, geleceklerinin mutlu ve müreffeh olması palavraları haberlerde, sosyal medyada ve cami minberlerinde dillendiriliyor. 

Birkaç okulun önünde eğitime tabi tuttuğumuz çocuklarımızın durumlarını ibret gözü ile seyre çıktım. Aklın, vicdanın katledildiğini, güya özgür olmaları, özgüven duyguları gelişsin diye ruhlarının bedenlerine nasıl yem yapıldığının gördüm ve irkildim. Kimliksiz bir nesil, insanı diğer canlılardan ayıran namus, şeref ve inanç mefhumlarını ayaklarının altına almış bir nesli oluşturmak için adı okul olan değerlerin öğütüldüğü müesseseler gördüm. 

Geleceğimiz için çalan siren seslerine kulak vermeliyiz. Sevgi, saygı, edep, marifet, iffet ve aklın iptalini amaçlamış köksüz, ruhsuz eğitim sistemine isyanımızı haykırmalıyız. Hiç bir gücün bizi yıkamayacaklarını anlayanlar, bizi neslimizle yıkacaklarını anlamışlar ve sessizce bu operasyonlarını neslimiz üzerinde uyguluyorlar. Hangisinin kız, hangisinin erkek çocuk olduğunu ayırt etmek için özel bir gayrete ihtiyaç gerekiyor. 

Evet değerli kardeşlerim bu gün cuma. Hepimizin istikameti camiye doğru şimdilik… Ya neslimizin kıblesi…
Mehmet Mahşuk Gülaçar
Dersankoop & TRİOS Yönetim Kurulu Başkanı 
 

Dersankoop Heyeti Şantiye'de İncelemelerde Bulundu

Başkanımız Mehmet Mahşuk Gülaçar ve Dersankoop teknik ekibi, inşaat sahasında birtakım gezi gerçekleştirdi. Şantiye sahasındaki son durum hakkında değerlendirmelerde bulunularak,  hatıra fotoğrafı çekildi.

İnşaatta Son Durum

Türkiye'de sanayi de zihniyet devrimini gerçekleştirmeyi amaçlayan Dersankoop & TRİOS C Blok da inşaat çalışmaları devam ediyor. Sahadan alınan güncel verilere göre, kaba inşaat bugün itibariyle yüzde 59,87  seviyesine ulaştı. Cumartesi günü betonarme çalışmasıyla birlikte yüzde 60,58 seviyesine ulaşması bekleniyor.  Öte yandan ince işçiliğe yönelik havalandırma sistemi ve sıvama işlemleri başladı. 

Hayırlı Cumalar

Dürüstlük, cesaret, akıl ile hak ve hakikatı inşa eden, başarı, özgüven ve bilim ile varlıkları eline alan diriliş işçisi bir kimlik… 

Toplumunu, kaynaklarını ve kendini hayırlı alanlarda değerlendiren, şahsiyetli, onurlu bir medeniyet için sevgi, saygı, edep ve irfan sofrasını kuran bir kimlik…

İhtiyacımız, arzumuz, sevdamız bu kimliğedir Ya Rab. Cumamızı, bu kimliğe kavuşturacak düşünce ve eylemlere götüren cihad ruhuna zemin eyle… amin amin amin

DUYURU Elektrik Kesintisi

BASIN DUYURUSU 

TEİAŞ Ana çıkış yüksek gerilim kablolarında yapılacak bakım çalışması nedeniyle 4 Eylül 2022 Pazar (cumartesiyi pazara bağlayan gece) saat 02:00 ile 02:30 arası ve 5 Eylül 2022 Pazartesi (pazarı pazartesiye bağlayan gece) saat 02:00 ile 02:30 arası kısa süreli elektrik kesintileri olacaktır. Abonelerimize duyurulur. 

Hayırlı Cumalar

Gönlümüzle tanıştırmadığımız güzeli, dilimizle anan bir vaktı yaşıyoruz… Rabbım, gönlümüz seni ağırlamaya layık olmasada, gönlümüze güzelliğini göster. Göster ki hedefsiz, gayesiz, hissiz yaptığımız ibadetlerimizin farkına varalım. Aklımızı, hissiyatlarımızı pakliyalım. Salim bir akılla, yer ve gök arasında yarattıklarını kuşatalım. İnsanların hayatlarına musalat olmuş olan zalimlere meydan bırakmayalım.

Ya Rab!

Bu aşk ve heyecan ile cumamızı ihya etmeyi bizlere nasip eyle… amin ya Muin

Mehmet Mahşuk Gülaçar

Dersankoop & TRİOS Yönetim Kurulu Başkanı

TRİOS Terasından Yağmur Bulutunun Geliş Anı

TRİOS A Blok terasından yağmur bulutunun sanayimize geliş anının manzarası...

C Blok'ta İnşaatta Son Durum

Türkiye'de modern sanayinin öncüsü, Dersankoop & TRİOS C Blok da inşaat çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Sahadan alınan güncel verilere göre, kaba inşaat bugün itibariyle yüzde 59,19  seviyesine ulaştı. Öte yandan ince işçiliğe yönelik havalandırma sistemi ve sıvama işlemleri başladı. 
 

TRİOS Örnek Model Oldu

Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin ülkemize kazandırmayı planladığı “10-C Kentsel Dönüşüm Bölgesi’nin” konferans sunumuna belediye başkanlığının daveti üzerine Başkanımız Mehmet Mahşuk Gülaçar katılım sağladı. TRİOS’un örnek model olarak alındığı modern sanayi projesinde, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ile kentsel dönüşüm projesindeki hak sahipleri arasında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Öte yandan konferans bitiminde Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Ali Usta’yla Başkanımız Mehmet Mahşuk Gülaçar proje hakkında fikir alışverişinde bulunarak, modern sanayinin önemine dikkat çekti.

Üniversite ve Sanayi İşbirliğinde Güçlü Adım

İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Sayın Prof.  Dr. İsmail Koyuncu başkanlığında, öğretim üyelerinden oluşan bir heyetle, Başkanımız Mehmet Mahşuk Gülaçar ve sanayicilerimiz arasında İOSB Başkanlığı Konferans salonunda üniversite ve sanayi işbirliğine yönelik toplantı gerçekleştirildi. Başkanımız Mehmet Mahşuk Gülaçar toplantının açılış konuşmasında, “Biz sanayiyle bilimi bir araya getirmek istiyoruz. Bilimin ve dünyadaki teknolojinin nereye geldiğini fark eden, rekabet edebilen üretim anlayışa sahip olmamız gerekiyor” ifadelerini kullanarak sanayiciler olarak ayağa kalkmanın gerektiğini bunun içinde tek yolun bilim kurulunun gözetimleri olduğuna dikkat çekti. Bilginin, sanayicilerin tezgahlarındaki önemine değinen Sn. Gülaçar, “Bizim elimizdeki kaynakların verimli kullanarak katma değeri yüksek olan ürünler üretmek istiyoruz ve bunun içinde bilgi gerekiyor” sözlerini kullanarak konuşmasını yapması için sözü İTÜ Rektörü Prof.Dr. İsmail Koyuncu’ya bıraktı.  Sanayiyle üniversitenin bütünleşmesi gerektiğini vurgulayan Rektör Prof.Dr İsmail Koyuncu, Dersankoop'ta gerçekleştirilen faaliyetleri takdir ettiğini belirterek, TRİOS 2023 projesi içinde faaliyet gösteren üretici kabiliyetlerle ortak bir çalışma yürütmek istediklerini belirtti. Ayrıca sanayiyle işbirliğinin temelini oluşturan İTÜ’de bu yıl uygulamaya geçen eğitim modelinden de bahseden Rektör Prof.Dr Koyuncu, üniversitede içindeki tekniksel imkanlarında altını çizdi. Rektör Prof.Dr. İsmail Koyuncu, İTÜ’nün imkanları hakkında sanayicilerin merak ettiği soruları yanıtladı. Görüşmenin sonunda mazbata ile fotoğraf çektirildi.

Hayırlı Cumalar

Yerin, göğün, mülkün ve her türlü iyiliğin sahibi, Yüce Mevlam’ın ümidinizi kaybettiğinizde sizin için yazdığı kaderin, hayallerinizden daha güzel olduğunu hatırlatacağı, gönlünüzce bir gün olsun inşallah. Hayırlı cumalar.

TOPLANTI DAVET MEKTUBU

25.08.2022 tarihinde saat 16.30 da İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Sayın Prof.  Dr. İsmail Koyuncu başkanlığında, öğretim üyelerinden oluşan bir heyet DERSANKOOPERATİFİ ve TRIOS 2023 Yeni Nesil Sanayi Merkezimizi ziyaret edeceklerdir. 

“ÜNİVERSİTE SANAYİ BULUŞMASI” anlayışının nasılını ve niçinini ortaya koyacak, gelişimin, değişimin, dönüşümünün temel faktörünün eğitimin gözetiminde çalışmak olduğuna vurgu yapacak istişare toplantısına, tüm sanayici ve üretici kabiliyetlerimizin yöneticileri davetlidir. 

Teşrifleriniz bizi onurlandıracak, ülkemizin geleceğini inşa etme anlayışına büyük katkı sağlayacaktır. 

Mehmet Mahşuk GÜLAÇAR
DERSANKOOPERATİFİ ve TRIOS 2023 Yeni Nesil Sanayi Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı

Hayırlı Cumalar

Sokaklarımız, evlerimiz, insanımız namusa hergün biraz daha yabancılaşıyor. Toplum sanki et panayırını kurmak için humalı bir çalışma içinde…

Bu görüntüye tahammül eden, namusunu yitirmeyi o kadarda önemli bir mevzu olarak görmeyen, amma iman iddiasını da kimseye bırakmayan garip bir müslüman tipi ortaya çıktı… İffeti, hayayı, cihadı, Allah’ın hükmünü hayata hakim kılmayı, ağzına almaktan korkan bir tip… 

Bu pısırık, çürümüş, kokuşmuş ham yobaz ve kaba softa tiplerin, İslamla ne bir alakası ve nede inancımızı temsil etme gibi şahsiyeti söz konusudur. Biz bınlardan beriyiz onlarda bizlerden beri olsunlar… Maskeler artık düşmüştür. Tavrı olmayanın, dini de yoktur.

Cumanın mana ve ehemmiyeti ile yoğrulan dirilişi gerçekleştirmek için ,Muhammed’i bir tavır ile kuşanmayı Rabbimden diliyorum.
Mehmet Mahşuk Gülaçar 
Dersankoop Yönetim Kurulu Başkanı

İranlı İnşaat Firması Başkanımızı Ziyaret Etti

İran’da faaliyet gösteren Khuzistan Yeast inşaat firması yetkileri, Başkanımız Mehmet Mahşuk Gülaçar’a Dersankoop’ta ziyarette bulundu. Gerçekleştirilen görüşmede her iki ülkenin firmaları arasında güç birliğinin sağlanması ele alınırken, Başkanımız Gülaçar “Bizi yönetmek için parçalamak istiyorlar, bizim güç birliğini sağlamamız lazım” ifadelerini kullanarak Türkiye ve İran arasındaki işbirliğinin arttırılması gerektiğine dikkat çekti. Öte yandan Başkanımız Mehmet Mahşuk Gülaçar, İranlı misafirlerine kısmen dönüşümlü ve gerçekleşmesi hedeflenen Dersankoop & Trios projesi hakkında gelişmeleri aktardı.

 

Hayırlı Cumalar

Günümüz insanına, kendi özü küskün… yüreğine koyduğu sevgilerle yüreğini öldürüyor…Bu cuma günümüz, kendi vicdansız kimliğimize ezdirdiğimiz özümüzü, kurtarmak için harekete geçtiğimiz gün olmasını diliyorum.

Mehmet Mahşuk Gülaçar

Dersankoop Yönetim Kurulu Başkanı

Prof.Dr. Murat Kasımoğlu'ndan Başkanımıza Ziyaret

İstanbul Ticaret Üniversitesi Prof.Dr. Murat Kasımoğlu, Başkanımız Mehmet Mahşuk Gülaçar’a Dersankoop’ta ziyarette bulundu. İkili arasında gerçekleştirilen toplantıda Prof.Dr. Kasımoğlu, Başkanımız Gülaçar’a yeni dünyada gelişen iktisadi çalışma modellerinin neler olduğu hakkında bilgiler sundu. Yeni bir şirket modeline değinen Prof.Dr Murat Kasımoğlu, “Bağımsız anonim dış ticaret sermaye şirketi kurulduğu takdirde ihracat rakamlarının daha da yukarıya çıkacağını düşünüyoruz. Bağımsız anonim dış ticaret şirketlerine örnek verecek olursak, Şekerbank kooperatiflerin kurmuş olduğu bir şirkettir” ifadelerini kullandı. ARGE ve Teknoloji altyapılarının bir iş modeli çerçevesinde gelişeceğine belirten Prof.Dr. Kasımoğlu, üniversitelerin konsorsiyumunun sağlanmasının ardından, İstanbul Ticaret Odasıyla iş birliği yapılabileceği konusunda Başkanımız Gülaçar ile görüş birliği sağlandı.

 

İnşaat Adım Adım Yükseliyor

Dersankoop & TRİOS C Blok da inşaat çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Sahadan alınan güncel verilere göre, kaba inşaat bugün itibariyle yüzde 56,05  seviyesine ulaştı. Diğer yandan ince işçilik için malzeme seçimi ve malzeme numune çalışmaları sürüyor.

İsmail Hakkı Ürün Dersankoop'ta Ziyarette Bulundu

Başarılı oyuncu İsmail Hakkı Ürün ve yönetmen Murat Çeri, Başkanımız Mehmet Mahşuk Gülaçar’a Dersankoop’ta ziyarette bulundu. İsmail Hakkı Ürün, İkitelli Organize Sanayi Bölgesi çevresinde ticari iş birliğini sağlamak amacıyla girişimlerde bulunduğunu aktardı. Öte yandan Başkanımız Gülaçar, sinema ve sosyal medyanın önemine değinerek, “Sinemada ve sosyal medya alanlarında başarılı çalışmaların sağlayacağına inanıyorum” dedi.
 

Hayırlı Cumalar

Rabbim bizi bugün de dua edenlerden, her daim şükredenlerden, sevmeyi bilenlerden, Ya Rabbi Cennet te gezenlerden eyle! Hayırlı Cumalar.

Dersankoop Yönetim Kurulu

Bulut Sistemleri Toplantısı

TRİOS'ta faaliyete geçirilmesi planlanan bulut depolama sistemlerine yönelik danışman firma Propanel ile Başkanımız Mehmet Mahşuk Gülaçar ve elektrik mühendisleri arasında toplantı gerçekleştirildi.Toplantının ana maddeleri arasında bulut sistemi, veri depolama ve sistemdeki bilgi akışı konuları yer aldı. Bilişim sektöründe başarılı işlere imza atan Propanel firmasının Genel Müdürü Nazım Öztürk, bulut sistemlerinin işleyişi hakkında temel gereksinimleri, Başkanımız Gülaçar'a sundu. Firma müdürü Öztürk, bulut sistemleri cihazları hakkında teknik bilgileri ve bulut sistemleri cihazları hakkında yapılması planlanan süreci aktardı. Öte yandan her iki ekip arasında fikir alışverişi sağlandı.
 

Kurban Bayramınız Mübarek Olsun

 Bayramlar o kadar büyülüdür ki, gelişi bütün bir yıl beklenir ve gidişindeki keder de ancak böyle bir ikinci geliş ümidiyle hafifler; tasa iken sevinç olur, hüzün iken beklenen bir neşeye dönüşür. Kurban Bayramı'nızın da böyle bir neşeyle gelmesi ve tüm ailenizi sevince boğup evinize bereket getirmesi dileğimizle. İyi bayramlar.

Hayırlı Cumalar

Düştük… vahyin soluğunu solumadığımız için düştük…Şerefin, haysiyetin, onurun, inancın atmosferini kaybettik… İhtirasın, tiranlığın, bencilliğin derin uçurumuna yuvarlandık… değerlerimizin hertarafı, yara bere içinde…

 

İçine düştüğümüz bu günden kurtulmalıyız. Arafat dağında beratımız, yeni bir dünya kurmamız için bu aziz arefe günü ve mübarek cuma günümüz büyük bir imkan ve sığınma kapısı olarak değerlendirmeliyiz... Düşünce dünyamızı yeniden VAHİ atmosferine teslim etmeye muvaffak olmalıyız... Şerefli, haysiyetli, başarılı, inançlı bir kimliğin dirilişini Rabbimden diliyor, bu vesile ile cuma ve kurban bayramımızı kutluyorum.

Mehmet Mahşuk Gülaçar

Dersankoop Yönetim Kurulu Başkanı

Duyuru! Elektrik Kesintisi Yapılacak

İ.O.S.B Dersan Sanayi Sitesi 11156 Trafo Merkezinde yapılacak olan bakım çalışması nedeniyle 3 Temmuz Pazar Günü saat 08.00'dan 10.30'a kadar elektrik kesintisi uygulanacaktır. Abonelerimize duyurulur. 
KESİNTİ OLACAK YERLER 
-S6 E Blok Tamamı
-S6 F Blok Tamamı 
Dersankoop Yönetim Kurulu 

Hayırlı Cumalar

Bir şeyi bozduk… O şey her şeyimizi bozdu. İnsanlığımızı, neslimizi ve yaşadığımız dünyayı… O şey DÜRÜSTLÜK ve EMİN OLMA VASFIMIZ. 
Bu cuma günü Rabbimden dileğim, bozduğumuz vasıflarımızı yeniden inşa etmemizdir.
Mehmet Mahşuk Gülaçar 
Dersankoop Yönetim Kurulu Başkanı 

Dersankoop C Blok Adım Adım Yükseliyor

Dersankoop & TRİOS C Blok adım adım yükseliyor. İnşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ederken sahadan paylaşılan güncel bilgilere göre, kaba inşaat bugün itibariyle yüzde 55,30 seviyesine ulaşmış durumda. Diğer taraftan ince işçilik için malzeme seçimi ve malzeme numune çalışmaları sürüyor.

Hayırlı Cumalar

Ölçüde eksik, tartıda hırsızlık yaptık. Hakketmediğimiz görevlere talip olduk. Hakkedenlerin önünü kestik. Adaleti, hakkaniyetli bölüşümü, fırsat eşitliğini iptal ettik. Mal biriktirmek için fırıldak olduk. Dürüstlüğü, güvenirliliği, emin olma özeliğimizi satışa çıkardık. İnsanlığımıza fiyat biçtik.

Olan oldu…Bu yaptıklarımızla sevgi, saygı yok oldu. Güven bitti... başarı ve hikmetli kimlik yok oldu. Her birimizin yanında, yediğimiz herzeleri aklamak için vicdanını kaybetmiş, hak ölçüsünün inşası için değil, bizi haklı çıkarmak için çalışacak çantalı avukatlar taşır olduk. Heryerde ve herkeste endişe, ihtiras, kaos tavan yaptı. Herkes istikametini kaybetmiş şaşkın ve huzursuz... Heryer zülüm ve ağıtlar içinde…

Şimdi soruyoruz, bize ne oldu… nasıl bu hale geldik… nedir başımıza gelenler… olanı görmek için kahin olmaya gerek yok. Biz insanlığımızı bozduk. Bedeliyle yüzleşiyoruz. Bedelini ödüyoruz. 

Evet olan oldu. Şimdi yaptığımız yanlışların,  bizi ne hale getirdiğini görmemiz gerekiyor. Bütün bu yıkılmışlığımızın içinde, ayağa kalkma zamanı. Dilerim bu mübarek cuma günümüz, bu kararı aldığımız gün olur. Dilerim, Allah’a, Resul’üne sırt dönmemizin bize olan maliyetini fark ettiğimiz gün olur.

Mehmet Mahşuk Gülaçar

Dersankoop & TRİOS Yönetim Kurulu Başkanı

 

Vefat ve Başsağlığı

Başsağlığı!!
Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Mahşuk Gülaçar'ın kardeşi M.Baki Gülaçar hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhuma Allahtan rahmet, saygıdeğer ailesine ve yakınlarına baş sağlığı dileriz. Cenazesi bugün ikindi namazına müteakip Başakşehir 2. etap Hoca Ahmet Yesevi Camiinde kılınacak namaz ile kaldırılacaktır.

İnşaat Alanından Son Durum

Dersankoop & TRİOS C Blok da inşaat çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Sahadan paylaşılan güncel bilgilere göre, kaba inşaat bugün itibariyle yüzde 53,32 seviyesine ulaşmış durumda. Diğer taraftan ince işçilik için malzeme seçimi ve malzeme numune çalışmaları sürüyor.

 

Üniversite-Sanayi İşbirliğine Karar Verildi

Başkanımız Mehmet Mahşuk Gülaçar, Üniversite-Sanayi işbirliği kapsamında İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Prof.Dr İsmail Koyuncu ile sanayicilerimizin geleceği ile ilgili önemli bir görüşme gerçekleştirdi. Rektör Prof.Dr İsmail Koyuncu, Dersankoop'ta gerçekleştirilen faaliyetleri takdir ettiğini belirterek, TRİOS 2023 projesi içinde faaliyet gösteren üretici kabiliyetlerle ortak bir çalışma yürütmek istediklerini belirtti. En kısa sürede İstanbul Teknik Üniversitesi öğretim üyelerinden oluşan bir heyetle TRİOS 2023 yeni nesil endüstri sanayi merkezine gelerek, Üniversite Sanayi işbirliğinin pratiğe nasıl aktarılacağı ile ilgili bir ortamının oluşmasını sağlayan çalışmalar yapılmasına karar verildi. Görüşmenin sonunda mazbata ile fotoğraf çektirildi.

 

Gündemde GES Var!

Başkanımız Mehmet Mahşuk Gülaçar’ın öncülüğünde, TRİOS’un gündemde yer alan çelik ve güneş enerjisi santrali konusu üzerine, proje ekipleriyle toplantı gerçekleştirildi. Danışman firmanın da katıldığı toplantıda taraflar arasında bilgi alışverişinde bulunuldu. Mimarların hazırladığı tasarımlar projeksiyonla danışman firmaya sunuldu.  Öte yandan proje yönetimi için danışma firmanın teklifte bulunması bekleniyor.

Güncel Aidat Tablosu

2022 yılı aidat tablosu belli oldu!

Güncel fiyatlandırmalar tabloda yer almaktadır, ayrıca aidat fiyatlandırması 31 Mayıs 2023 yılına kadar devam edecektir.

2021 Genel Kurulu Gerçekleşti

Kooperatifimizin 2021 Yılı Olağan Genel Kurul toplantısı gerçekleşti. İstiklal marşının okunmasıyla başlayan toplantımız, Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Mehmet Mahşuk Gülaçar'ın açılış konuşmasıyla devam edildi. Divan başkanlığına Nihat Tunalı’nın seçilmesinin ardından yönetim kurulunun yıllık çalışma raporu, denetim kurulu raporu, bilanço ve gelir-gider farkı Dersankoop ortaklarıyla paylaşılmasının ardından Yönetim ve Denetim Kurulu ibra edilmiştir. Ayrıca kooperatifimize ait 680 Ada, 1 Parsel üzerinde inşa edilen Trios 2023 A ve B Bloklarının çatı katında güneş enerjisi tesisi kurulması yönelik çalışmalar, üyelerin oylarıyla kabul edildi. Katı atık dönüşümüne ilişkin yönetim kuruluna yetki verilmesi de kıymetli ortakların kabul oyuyla karara bağlandı. Genel Kurul, başkanımız Mehmet Mahşuk Gül Açar’ın dilek ve temenni konuşmalarıyla sona erdi.

İnşaat Alanında Son Durum

Türkiye’nin en modern sanayi ve ticaret merkezi inşasına canlı tanık olun. Dersankoop & TRİOS C Blok da inşaat çalışmaları devam ediyor. Sahadan aktarılan güncel bilgilere göre, kaba inşaat bugün itibariyle yüzde 52,29 seviyesine ulaşmış durumda. Diğer taraftan ince işçilik için malzeme seçimi ve malzeme numune çalışmaları sürüyor. 

Başkanımıza Akademik Ziyaret

İstanbul Ticaret Üniversitesi İşletme Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Dr Murat Kasımoğlu, Dersankoop’ta başkanımız Mehmet Mahşuk Gülaçar’a ziyarette bulundu. Bilgiyle yatırımın buluştuğu toplantıda Türkiye’nin ekonomik gelişmelerine yönelik konular ele alındı. Akademinin bilgi gücünü TRİOS ile bütünleştirmek isteyen Prof.Dr. Kasımoğlu, “TRİOS’a yönelik hocaların çalışmalarının yer aldığı yüksek teknoloji dergisi çıkaralım” sözlerini kullanarak önerilerde bulundu. Ayrıca Kasımoğlu, “Bizim hedefimiz Türkiye ve Almanya arasındaki ticareti geliştirmeyi amaçlıyoruz ve yabancı sermayeyi ülkemize getirmenin gayretindeyiz” diyerek bununla birlikte TRİOS’un küreselleşmesine yönelik talebinin altını çizdi.   Öte yandan Başkanımız Gülaçar, “Bilginin gözetiminde bu yatırımlar piyasaya transfer olsa hacimler giderek katlanır” ifadelerini kullanarak eğitimin sanayideki katkısına dikkat çekti. İkili arasında kapsamlı çalışmaların devam edileceği belirtildi. 

Dersankoop Heyeti, BTM'yi Ziyaret Etti

Başkanımız Mehmet Mahşuk Gülaçar öncülüğünde ve beraberindeki heyetle birlikte İstanbul Ticaret Odasına bağlı Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi’ne (BTM) ziyarette bulunuldu ve yapılan hizmetler hakkında bilgi alındı. BTM Müdürü İbrahim Elbasi Bey, “Bu mekanda hayallerin fikre dönüşmesi ve bu fikirlerin proje haline getirilip, alanında iş insanlarıyla bu projelerin hayat bulması” serüvenini katılımcılara aktardı. Bilişim ve yazılım sektörlerine ağırlık verdiklerini belirten Elbasi, “Özellikle gelişen Dünya piyasalarında yıkıcı inovasyon içeren fikirlerin, ticari hayatta fark yaratan ve kısa sürede çok ciddi aşamalar kat eden projelerin üzerinde yoğunlaşıyoruz” dedi.

 Buna örnek olarak da, Getir, Trendyol, Amazon, Alibaba gibi çarpıcı inovasyon fikirlerin üzerinde yoğun durduklarını ve bunların hayat bulmasını için çalışmalar yaptıklarını belirtti. BTM Müdürü İbrahim Elbasi Bey, “Mevcut merkezlerinin tüm fikri, düşüncesi, hayali olanlar için açık olduğunu herhangi bir ücret almadıklarını, yeter ki ülkemiz için katma değeri çok yüksek olan projelerin ortaya çıkmasıdır” sözlerini ifade ederek bu konuda yoğun çaba sarf ettiklerini belirtti.

 

Trios & Dersankoop C Blok

Türkiye’nin en modern sanayi ve ticaret merkezi inşasına canlı tanık olun. Dersankoop & TRİOS C Blok da inşaat çalışmaları devam ediyor. Sahadan aktarılan güncel bilgilere göre, kaba inşaat bugün itibariyle yüzde 51,66 seviyesine ulaşmış durumda. Diğer taraftan ince işçilik için malzeme seçimi ve malzeme numune çalışmaları sürüyor. 
 

Hayırlı Cumalar

Biliyorum, dünya benimle düzelecek. Ben düzelmemişsem bu iş yarım kalacak. Ya Rab! Beni düzeltecek kararı verecek iradeyi, bu cuma hürmetine nasip eyle.

Dersankoop & TRİOS Yönetim Kurulu Başkanı

Mehmet Mahşuk Gülaçar

İranlı Otopark Firması Başkanımızı Ziyaret Etti

Yurt dışında faaliyet gösteren mekanik otopark firmasının yetkilileri, Dersankoop’ta Başkanımız Mehmet Mahşuk Gülaçar’ı ziyaret etti.  İran’dan gelen alanında Optimpark firması Başkanımız Gülaçar, otopark sistemlerine yönelik Dersankoop’ta görüşme gerçekleştirdi. Dersankoop & TRİOS C Blok’ta hizmete sunulması planlanan mekanik otopark sistemi hakkında istişarede bulunuldu. Firma yetkilileri, Başkanımız Gülaçar’a hazırladıkları projeleri sunarak, otopark tasarımlarına yönelik bilgilendirmeler yaptı.1 kişi online