TRIOS 2023 SİTE KURALLARI(19-02-2019)

 

   Sayın site sakinlerimiz, 

     

   Birlikte, huzurlu, iyi komşuluk ilişkileri, toplu yaşam kuralları ve saygı çerçevesinde yaşamamız hep birlikte  bazı kurallara uymamız ve uygulamamız neticesinde mümkündür. Bu nedenlerle, sitemiz yönetim planında da yazılı olan ortak yaşam kurallarını bilgilerinize sunar,  uygulanmasını ve uyulmasını rica ederiz. Göstereceğiniz  katkı ve anlayışınız için teşekkür ederiz. 

  

1.        

Site yönetiminin belirlediği yerler haricinde tabela, ışıklandırma, pano ve benzeri reklam araçları konulamaz, duyuru ve ilan asılamaz.

2.        

İşyeri tabelaları, yönetimin belirlediği standartlarda yapılmalı ve uygun gördüğü alanlara yerleştirilmelidir.

3.        

Ortak alanlara herhangi bir malzeme ya da teçhizat bırakılamaz. Bırakılan eşyaların güvenliğinden yönetim sorumlu değildir.

4.        

Araçlar otopark yönetmeliğinde belirlenen yerlerin haricindeki alanlara park edilemez. Site trafik yönetmeliği ihlal edilemez.

5.        

Site sınırları içerisine, yönetimin onaylamadığı ve karayolları yönetmeliği mevzuatına aykırı olan ağır tonajlı nakil araçları ve paletli iş makineleri ile girilemez.

6.        

Bağımsız bölüm malikleri işyerini satmadan veya kiraya vermeden önce yönetimin onayını almalıdır.

7.        

İşyerine taşınmak veya içinde tadilat yapmak isteyen malikler, site yönetimine başvurarak gerekli izinleri aldıktan sonra işlemlerine başlamalıdır.

8.        

İşyerlerinde; imar planına, tasdikli mimari, statik, elektrik, mekanik projelerine aykırı tadilat ve eklenti yapılamaz.

9.        

Sitenin  mimarı  yapısını  korumak  ve  bu  yapının  bozulmasını  önlemek amacıyla dış cepheye  hiçbir uygulama yapılamaz. (Aydınlatma cihazları, tabela ve reklam araçları, TV anteni, klima vb. konulamaz.) 

10.    

Bağımsız bölüm ve ortak alanlarda, koku yayıcı, duman çıkarıcı, toz ve gürültü yapıcı aktiviteler ve yanıcı, patlayıcı, parlayıcı unsurlar ile işler yapılamaz.

11.    

Bina çöp yönetmeliği kapsamında; fiziksel, kimyasal ve biyolojik atıklar yönetim tarafından belirlenen yerlere bırakılmalıdır. Tadilat sonrası çıkan inşaat atıklarını uzaklaştırmak işyeri sahibinin görevidir.

12.    

Site sınırları içerisinde, hoparlör ve yükselticilerle reklam yapılamaz.

13.    

Yolcu asansörleri yük taşıma amacıyla kullanılamaz.

14.    

Mesai saatleri dışında, işyerlerinde çalışacak kişilerin isim listesi ve çalışma süreleri yönetime bildirilmelidir.

 

Yukarıda belirtilen maddelerin ihlal edilmesi durumunda gerekli yaptırımlar ve cezai şartlar uygulanacaktır.

bu haber 600 kez okundu.8 kişi online