LONCA İŞ BULUŞMALARININ BU YILKİ İLK TOPLANTISINDA ‘’ŞEYH-ÜL MEŞAYIH’’ BELGELERİ SAHİPLERİNİ BULDU(27-02-2020)

"Milli ve Yerli Esnaf Platformu" sloganıyla yola çıkan Lonca İş Buluşmalarının 2020'deki ilk toplantısı Eşref Küçükateş öncülüğünde Bayrampaşa/Kocatepe Wish More Otel’de FÖY Ödeme Sistemleri A.Ş. sponsorluğunda gerçekleştirildi. Vakıf Katılım Bankası Genel Müdürü İkram Göktaş’ın hediyesi Türkiye Katılım Bankaları Birliği (TKBB) yayını “Yaşayan ve Gelişen Katılım Bankacılığı” kitabı programın destekleyicisi FÖY Ödeme Sistemleri A.Ş.’nin hediyeleriyle birlikte tüm misafirlere dağıtıldı.    

AHİ geleneğinde olduğu gibi Kur’an Tilavetiyle başlayan programın sunuculuğunu da Eminönü Hobyar Cami İmamı Hacı Arıcı yaptı. Eşref Küçükateş, ŞEYH-ÜL MEŞAYIH Belgesini bu yıl vermeye başladıklarını 2016’dan itibaren bu sistemin var olduğunu belirtti. ‘’Milli ve Yerli Esnaf Buluşmalarına’’ onur konuğu olarak katılarak destek ve katkılarını esirgemeyen; Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris GÜLLÜCE, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila AYDINER. Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram GÖKTAŞ. Albayraklar Holding Genel Koordinatörü Prof. Dr. Ömer BOLAT. AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin AKBAŞOĞLU. İTO Eski Yönetim Kurulu Başkanı – Öğretim Üyesi ve Akademisyen Murat YALÇINTAŞ. İstanbul Halk Ekmek Genel Müdürü Salih BEKAROĞLU. Darülaceze Başkanı Hamza CEBECİ. İstanbul İl Emniyet Müdür Yardımcısı Kadir ALÇIKAYA. Emlak Katılım Bankası Eski Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Zeki SAYIN. İTO Meclis Üyesi ve Enerji Verimliliği Derneği Başkanı Gökhan Murat KALSIN’a vereceklerini ve bundan sonra bu toplantıları geleneksel hale getirerek her yıl OCAK ayında ŞEYH-ÜL MEŞAYIH belgesi vermeye devam edeceklerini belirtti.

‘’Yerli ve Milli Esnaf Platformu’’ onur konukları GÜLLÜCE, AYDINER, SAYIN, GÖKTAŞ, BOLAT, AKBAŞOĞLU, YALÇINTAŞ, BEKAROĞLU, CEBECİ, ALÇIKAYA ve KALSIN’a "ŞEYH-ÜL MEŞAYİH’’ belgeleri; Doğan Kocaman, Eşref Küçükateş, Mehmet Maşuk Gülaçar, Yusuf Gecü, Mehmet Necmi Uslu, Remzi Yedikardeş, Recep Cinisli, Bilhan Duman, Mehmet Necmi Uslu, Alaattin Büyükkaya ve Hacı Arıcı tarafından verildi. Etkinlik AHİ’lerin okuduğu hatimlerin ilk şehidimizden son şehidimize kadar vatan için canını verenlerle vatan ve insanlara hizmet yolunda hayatını kaybedenlere bağışlandıktan sonra tüm katılımcılarla toplu olarak çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.

bu haber 1006 kez okundu.0 kişi online