BAŞKANIN MESAJI


Değerli Kardeşlerim
Yeryüzünün çehresine neşe katan ilkbaharın gelişi gibi, kooperatifimizin yeni yönetim anlayışı, sahip olduğumuz değerleri, en iyi bir şekilde değerlendirerek, üyelerimizin geleceklerini parlak ve kazançlı bir noktaya taşıyacağına yürekten inandığımı söylüyor ve yeni bültenimizin içeriğinde yer alan hizmetlerimizin, camiamız için hayırlara vesile olmasını Cenabı Haktan niyaz ediyorum.
 
Kıymetli kardeşlerim,
Malumunuzdur ki, iki yıla yakın bir zamandır, bizleri kıymetli oylarınızla, göreve getirdiniz. Göreve geldiğimiz hafta, kooperatifimizin içinde olduğu durumu görünce, arkadaşlarıma “kooperatifimizin hukuki bir varlığının var olup olmadığını araştırmamız gerekiyor. Çünkü, böyle darmadağın olmuş, değerlerini keyfi bir şekilde harcamaya çalışmış bir anlayışla, bir kurumun varlığını sürdürmesi mümkün değildir.”demiştim. Sonra düşündüm, genel kurul yaptığımıza göre kooperatif yaşıyordu. Artık iş başa düşmüştü.
Sorumluluk omuzlarımıza yüklenmişti. Geri dönüş imkanı yoktu. Böyle bir durumda, biz vaz geçtik diyemezdik ve demedik. Gerçi vaz geçseydik ne olacaktı ki. Bizim, zannettiğimiz işyerlerimiz de, yavaş yavaş elimizden alınmış olacaktı. Biz, zaten bunu farkettiğimizden dolayı eski yönetime dur demiş ve doğru işler yapmak için sizlerden yetki talep edenler değilmiydik. Madem ki, yetkiyi istemiştik, gerekli yetkileri bizlere vermiştiniz, artık bize kalan ağlamak, sızlamak değil, iyi bir yönetim nasıl olduğunu, yapacağımız icraatlarla göstermek olmalıydı ve hamd olsun Allah’a, bizde onu yaptık.
 
Öncelikle, kooperatifimizin gerçekte kurumsal bir kimlik kazanması adına, teknik işler komisyonu, hukuk işleri komisyonu, üyelerlerle uyum komisyonu ile finansman ve muhasebe komisyonları kurularak, bütün işlerimizi bilinçli bir metodla ele aldık. İşimiz zor. Ama işlerimizi önümüze yığarak kara kara düşünmek yerine, birer birer çözmeyi esas aldık. Bizim iskan, tapu sorunlarımız vardı, çarpık yapılaşma, güvenlik, peyzaj sorunumuz vardı. Sabır ve inatla problemlerimizi çözmeye kararlıyız. Yapı Denetim ve iskan ücretlerin
%100’ünü ödeyerek en kısa süre içinde üyelerimizin tapularını almalarını sağlayacağız. Tadilat projesi ile küçük işyerlerimizi büyütmenin, bundan gelen gelirle de bütün blokların restore edilmesini ve peyzaj sıkıntılarımızı ortadan kaldırmayı amaçlıyoruz. Küçük işyeri sahiplerimiz, işyerleri büyüdüğünden dolayı, boş olan arsamızda yapılacağı ön görülen işyerlerinde, hiçbir ücret ödemeden daha fazla m2 almaya hak kazanacaklardır.
 
Hedeflediğimiz çalışmalarımızın daha başlangıcında olmamıza rağmen, işyerlerimizin değerleri üç kat artmış, kooperatifimiz cazibe merkezi haline gelmeye aday olmuştur.
 
Çalışmak bizden, Tevfik ve başarı yüce Rabbimden olduğunu belirtir, hepinizi muhabbetle kucaklıyorum.
 
 


Mehmet Mahşuk GÜLAÇAR
Yönetim Kurulu Başkanı
Yazara Ait Diğer Makaleler
BAŞIMIZDA KULAK İSTİYORUZ (2014-09-12)
TRİOS 2023 İLE İOSB'DE DOĞAN DEĞİŞİM VE GELİŞİM TALEPLERİ (2014-07-07)
SANAYİCİNİN SİYASİLERE MEKTUBU (2014-03-27)
KAMU, ÜNİVERSİTE, SANAYİ İŞBİRLİĞİ (2014-03-19)
BAŞKANIN MESAJI (2014-03-13)
DERSANKOOP’TA BAYRAK DEĞİŞİMİ (2013-05-09)
Başkanın Mesajı (2011-08-17)


Bookmark and Share3 kişi online